Going. | Distorted Festival x Plan B: TORTOISE - Niebo

Distorted Festival x Plan B: TORTOISE

21:00 | Czwartek, 3 listopada 2016
Niebo

Koncert

60 zł

60 zł

Distorted Festival i Plan B mają niewątpliwą przyjemność przedstawić zespół, którego przedstawiać nie trzeba. 3 listopada w Warszawie wystąpi grupa Tortoise.

Tortoise - założony w 1990 w Chicago zespół muzyczny, grający muzykę instrumentalną, uważany za czołową formację post-rocka i rocka eksperymentalnego.

Zespół powstał z inicjatywy basisty Douga McCombsa i perkusisty Johna Herndona, następnie dołączyli John McEntire, Jeff Parker i Dan Bitney. Z grupą współpracowali też basista Bundy K. Brown (odszedł w 1995) i gitarzysta David Pajo (wcześniej w Slint; odszedł w 1998). Członkowie Tortoise grali wcześniej w kilku zespołach - Eleventh Dream Day, The Poster Children, Bastro, Tar Babies. Debiutancki singel Tortoise (Mosquito) ukazał się w 1993.

Na wydanym rok później debiutanckim albumie Tortoise grupa zaprezentowała w pełni ukształtowany, charakterystyczny styl, oparty na powolnym tempie, mocnym uwypukleniu sekcji rytmicznej i brzmieniach inspirowanych jazzem i elektroniką, nazwany później przez krytyków muzycznych post-rockiem. Wydany w 1996 album „Millions Now Living Will Never Die” okazał się przełomowy dla tego nurtu. Znalazła się na nim m.in. ponaddwudziestominutowa kompozycja „Djed”.

Album z 1998, „TNT” uważany jest za najbardziej jazzowy w historii grupy. Z kolei krótka, niespełna czterdziestominutowa płyta „Standards”, zawierała dziesięć inspirowanych wieloma gatunkami muzycznymi i nietypowo zinstrumentalizowanych krótkich utworów, nowoczesnych, różnorodnych, wielokrotnie obrobionych w studiu. Krytycy uznali ją za jeden z albumów otwierających XXI wiek w muzyce popularnej. Na kolejnej, samodzielnie zrealizowanej płycie („It's All Around You”) nacisk położono przede wszystkim na obróbkę studyjną. W 2009 światło dzienne ujrzała płyta „Beacons of Ancestorship”.

W styczniu 2016, po 7 latach milczenia ukazała się nowa płyta zespołu – „The Catatrophist”. Na koncercie, oprócz nowych kompozycji można spodziewać się także starszych utworów zespołu.

BILETY:

I PULA – 60PLN
II PULA – 70PLN
III PULA i w dniu koncertu – 80PLN

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej