Going. | Seks, lecznicze, rock&roll - Centrum Sztuki Współczesnej

Seks, lecznicze, rock&roll

19:00 | Wtorek, 27 maja 2014

Centrum Sztuki Współczesnej

Film

Free

Free

"Seks, lecznicze, rock&roll" to pierwszy epizod musicalu i zarazem pierwszego pełnometrażowego filmu Anatoija Biełowa, ukraińskiego artysty - malarza, rysownika, pisarza, muzyka i reżysera.

Film jest opowieścią o miłosnym trójkącie, który powstaje między parą młodych ukraińskich hipsterów, a niewiele starszym od nich cudzoziemcem - artystą, który przyjechał na rezydencję do Kijowa, żeby zrealizować projekt pt. Szczęście, poświęcony badaniu, czym jest szczęście dla mieszkańców Ukrainy, co ono dla nich znaczy i w jaki sposób starają się je osiągać. Miłosny układ przeradza się w zamkniętą grupę przyjaciół ? badaczy, którzy wspierają się wzajemnie w poszukiwaniach, podczas których spotykają różne osoby, z którymi dzielą swoje koncepcje szczęścia, poddają badaniu swoją seksualność i przekraczają różnego rodzaju, kulturowe i społeczne tabu.

Film Anatolija Biełowa jest, przede wszystkim, opowieścią o miłości, związanych z nią niepowodzeniach i błędach, w poetycki sposób, z wielką wrażliwością emocjonalną i świadomością polityczną wyrażający ukraińską kulturę LGBT.

Tytuł filmu nawiązuje do piosenki Sex & Drugs & Rock&Roll Iana Drury'ego wydanej w 1977 roku u szczytu popularności punk rocka w Wielkiej Brytanii. W oryginalnym tytule filmu ?????, ??????????, ???-?-????? nie występuje jednak wyrażenie ??????????? ???????? / ???????a?, które mogłoby być tłumaczeniem na język ukraiński słowa ?drug / drugs?, lecz sam przymiotnik ????????????. W tytule zatem, zgodnie z zamierzeniem autora filmu, pojawia się błąd, który jest, jak wyjaśnił artysta, jednym z symboli ogólnego przesłania i ogólnej idei filmu, symbolem ludzkiego prawa do pomyłki. W celu przeniesienia błędu w tłumaczeniu na język polski użyty został przymiotnik ?lecznicze?, część wyrażenia ?środki / substancje lecznicze?, które może oznaczać lekarstwo.

Anatolij Biełow urodził się w 1977 roku. Mieszka i pracuje w Kijowie. Ukończył Szkołę Artystyczną im. Tarasa Szewczenki oraz Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy (Kijowski Instytut Politechniczny) w Kijowie. Jest członkiem grupy artystycznej R.E.P.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej