Going. | Björk: Biophilia Live - Kino Muranów

Björk: Biophilia Live

19:00 | Sobota, 18 października 2014

Kino Muranów

Film

30 zł

30 zł

Niezwykle widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013roku, przy użyciu 16 kamer, przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych.

Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko fenomenalny wizualnie koncert z utworami słynnego, ósmego albumu Björk, lecz równie przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono wspaniałymi animacjami, zdjęciami przyrody oraz występem Davida Attenborough.

Muzyka łagodzi obyczaje. Czy może zmieniać klimat i ratować środowisko naturalne? Któż miałby udowodnić, że to możliwe, jeśli nie szamanka z krainy gejzerów i lodowców ? Björk. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.). Wydała je na ósmej w karierze płycie zatytułowanej Biophilia. To nie był zwyczajny album, lecz seria aplikacji ? zestaw projektów multimedialnych poświęconych przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Muzycznie Biophilia kontynuuje styl poprzedniej płyty Björk ? ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę, specjalnie skonstruowane instrumenty. Jeden z koncertów, fantastycznych widowisk multimedialnych, został sfilmowany przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem? Davida Attenborough. App-album stworzony pod kierunkiem Björk został włączony do programu edukacji w Skandynawii.

Film Björk: Biophilia Live Nicka Fentona i Petera Stricklanda ? połączenie wizualnego performance?u z zapisem niezwykłego koncertu islandzkiej piosenkarki, w którym wykonuje utwory ze swojego ósmego albumu studyjnego. To nie był zwyczajny album, był to raczej projekt multimedialny powiązany z przyrodą i ginącą naturą. Björk przy nagraniu płyty wykorzystała 24-osobowy chór, elektronikę i specjalnie stworzone instrumenty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej