Going. | Karen Archey - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W najbliższą środę zapraszamy na kolejne spotkanie wokół wystawy Ustawienia prywatności. Sztuka po internecie. Wspólnie z krytyczką sztuki Karen Archey, kuratorką wystawy Art Post-Internet (Ullens CCA, Pekin), zastanowimy się nad tym jak internet i nowe technologie wpływają na doświadczenie seksualności i cielesności.

Punktem wyjścia będą prace artystek i artystów, którzy poszukują radykalnych źródeł osobistej i seksualnej identyfikacji.


Karen Archey jest krytyczką sztuki i niezależną kuratorką mieszkającą w Nowym Jorku. Regularnie publikuje w Art Review, Frieze,Spike Art Quarterly, Art-Agenda i LEAP gdzie redaguje dwujęzyczną, chińsko-angielską rubrykę o młodej zachodniej scenie artystycznej. Archey jest kuratorką niedawnej wystawy ?Art Post-Internet? w Ullens Center for Contemporary Art w Pekinie, wizytująca kuratorką w Abrons Arts Center w Nowym Jorku oraz redaktorką publikacji Rhizome wydawanej przez New Museum. Ostatnio prezentowała wykłady o tematyce post-internetowej w International Center of Photography w Nowym Jorku, Słowackiej Galerii Narodowej w Bratysławie oraz w londyńskim Institute of Contemporary Art gdzie we współpracy z Rhizome zorganizowała panel dyskusyjny ?Post-Net Aesthetics?. Jej teksty znajdują się w antologiach wydanych przez van Abbemuseum, MIT Press, New Museum, Sternberg Press.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej