Going. | Chris Niedenthal - Bar Studio

Więcej niż widać.

Zapraszamy na spotkanie z Chrisem Niedenthalem, jednym z najbardziej znanych i docenianych fotoreporterów w Europie, autorem najsłynniejszych kadrów z dwóch ostatnich dekad PRL.

Rozmowę z autorem poprowadzi Paulina Reiter, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów.

Spotkaniu towarzyszyć będzie premiera pierwszego kompleksowego wyboru zdjęć fotoreportera: ?Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973-1989?.

_________________

CHRIS NIEDENTHAL

Polski fotograf i fotoreporter urodzony w 1950 roku w Londynie. Współpracował z uznanymi magazynami z całego świata, m.in. ?Newsweek?, ?Time?, ?Der Spiegel? i ?Forbes?. Laureat nagrody World Press Photo w 1986 za portret Jánosa Kádára, węgierskiego przywódcy komunistycznego.

Chris Niedenthal na świecie znany jest przede wszystkim jako dokumentalista życia zza Żelaznej Kurtyny oraz historii Solidarności. Jego zdjęcie przedstawiające opancerzony transporter na tle Kina Moskwa z billboardem z ?Czasu Apokalipsy? stało się ikoną stanu wojennego, która obiegła cały świat. Jest autorem licznych wystaw.

?Tak jak najlepiej piszą ci, co potrafią napisać więcej niż wiedzą, tak też najlepiej fotografują ci, którzy uwieczniają więcej niż widzą.?

Jerzy Pilch (we wstępie do albumu)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej