Going. | Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Wrocław) - Browar Mieszczański

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Wrocław)

18:00 | Sobota, 16 czerwca 2018
Browar Mieszczański

Festiwal

50 zł

50 zł

Bilety na wydarzenie dostępne również w pakiecie z karnetem na Tauron Nowa Muzyka Katowice! Szczegóły w opisie i zakładce "Kup bilet'.

Tauron Nowa Muzyka z wyjątkowym wydarzeniem we Wrocławiu!

Mouse On Mars Dimensional People ensemble DE
Meute DE
Michael Mayer DE
Sebastian Mullaert SE
Bilety już w sprzedaży!
Do nabycia również festiwalowy karnet łączony

Znany festiwal muzyki elektronicznej przybywa do Wrocławia z projektem specjalnym – Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! Już 16 czerwca we wnętrzu Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu zaprezentują się artyści światowej sławy. Na dwóch scenach zagrają legendy eksperymentalnej elektroniki, orkiestra marszowa grająca techno, a także tytani sceny klubowej. Wydarzenie promuje festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice, który dwa tygodnie później odbędzie się w stolicy Górnego Śląska.

Zapowiada się wyjątkowa noc z doskonałą muzyką, potężnym dźwiękiem i hipnotycznymi wizualizacjami w postindustrialnej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego.

„Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! to seria dwóch wyjątkowych wydarzeń. Pierwsza, spontaniczna odsłona odbędzie się już 16 czerwca we Wrocławiu, a druga w listopadzie w Krakowie. Wybraliśmy oba miasta, ponieważ są bliskie naszemu sercu i należą do wiodących ośrodków kulturalnych, ale przede wszystkim obserwujemy tu rosnące zainteresowanie muzyką elektroniczną. Z południa Polski przyjeżdża co roku do Katowic wielu fanów naszego Festiwal. Poprzez cykl jednodniowych imprez Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia (i Krakowa), którzy jeszcze nas nie poznali, główne wydarzenie oraz zachęcić ich również do odwiedzenia niedalekich Katowic.” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator Festiwalu.

Na scenie Live odbędą się koncerty tuzów elektroniki z zespołu Mouse On Mars Dimensional People ensemble oraz Meute, szalonej orkiestry marszowej grającej techno. Myszy na Marsie to jedna z nielicznych elektronicznych grup z lat 90., która przetrwała próbę czasu. Świeżość zawdzięczają ciągłemu wymyślaniu własnego brzmienie na nowo, dzięki czemu stale wynoszą twórczość na nowy poziom. Mouse On Mars wywodzą się ze sceny klubowej, ale ich znak rozpoznawczy to eksperymentalna elektronika pozbawiona schematów. Ich najświeższa płyta to „Dimensional People” z kwietnia 2018 roku, na której usłyszeć można inspiracje chicagowską stylistyką footwork. Właśnie temu albumowi poświęcony będzie koncert we Wrocławiu, w którym oprócz Andiego Tomy i Jana St. Wermera wezmą udział m.in. multiinstrumentalista Dodo NKishi, znakomity włoski perkusista Andrea Bolfi i inni muzycy. Koncertowi grupy we Wrocławiu towarzyszyć będą urzekające wizualizacje.

Żywiołową energię zapewni orkiestra marszowa Meute. Ich błyskotliwa kariera rozpoczęła się w 2016 roku od viralowego sukcesu coveru „Rej” z repertuaru Âme. Dwa lata później jedenastu facetów w identycznych, czerwonych kurtkach to gwóźdź programu większości europejskich festiwali. Używając tylko bębnów i instrumentów dętych odświeżają wizerunek staroświeckich orkiestr i bez użycia komputerów rewolucjonizują techno. Muzyka Meute zawsze daje potężnego kopa i nie inaczej będzie 16 czerwca we Wrocławiu.

Na scenie Club wystąpią utytułowani artyści, którzy od lat znajdują się na samym szczycie sceny techno. Michael Mayer to DJ, producent i remikser światowej klasy, ale także współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt. Karierę zaczął pod koniec lat 80., ale jego talent eksplodował po przenosinach ze Schwarzwaldu do Kolonii, gdzie w 1998 roku powstał Kompakt. Od tamtego czasu Michael Mayer wydał trzy autorskie albumy, kilkanaście autorskich singli i EP, remiksował także m.in. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Miss Kittin, Gus Gus. Znany z jest z wielogodzinnych, intensywnych dj setów, które wciągają niczym doskonały thriller.

Oprócz szefa Kompaktu, na scenie klubowej zagra także szwedzki DJ i producent Sebastian Mullaert. Największą sławę zdobył jako współtwórca uznanego duetu Minilogue, z którym nagrał dwa doskonale przyjęte albumy dla Cocoon. W ostatnich latach Mullaert koncentruje się na równie frapującej karierze solowej, łącząc pełne emocji, czarujące melodie z klubową rytmiką. Jako artysta nieustannie ewoluuje, pracując nad dźwiękiem z wielką starannością i innowacyjnością.

Wrocławski Pop-Up! to rozgrzewka przed świętem muzyki, które odbędzie się pod koniec czerwca. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku bogaty program artystyczny i niebanalna, postindustrialna lokalizacja. W Strefie Kultury w Katowicach w dniach 28 czerwca – 1 lipca wystąpi ponad 60 wykonawców z 19 krajów świata (w tym z Polski). Wśród zaproszonych muzyków są reprezentanci każdego kontynentu poza Antarktydą.

Dla osób, które planują swój udział we wrocławskim wydarzeniu, oraz są zainteresowanych również Festiwalem, w sprzedaży dostępne są karnety łączone w promocyjnej cenie, ale ich liczba jest ograniczona!

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up!
16.06 Wrocław, Browar Mieszczański
17.11 Kraków, Teatr Łaźnia Nowa

We Wrocławiu zagrają:
Mouse On Mars Dimensional People ensemble DE Meute DE
Michael Mayer DE Sebastian Mullaert SE

Ceny biletów (Wrocław):
do 30.04.2018 r.: 50,00 zł
do 15.06.2018 r.: 60,00 zł
w dniu imprezy: 70,00 zł

Karnet łączony:*
Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! (Wrocław)
+
Tauron Nowa Muzyka Katowice (karnet 2-dniowy) -10%
= 242,00 zł
*Sprzedaż do 30.04. Liczba karnetów łączonych jest ograniczona!
Tauron Nowa Muzyka Katowice
28.06 – 01.07.2018

Dotychczas ogłoszeni artyści:
Fever Ray SE Mura Masa UK Sampha UK Arca VE Nightmares On Wax UK Carl Craig & NOSPR pres. Versus US/PL Son Lux US Ben Frost & MFO AU/AT James Holden & The Animal Spirits UK Moritz von Oswald DE Wolfgang Voigt pres. GAS live DE Señor Coconut DE Flanger DE Burnt Friedman DE The Hacker pres. Amato live FR Soil & “Pimp” Sessions JP Jordan Rakei NZ Jazz Band Młynarski-Masecki PL Errorsmith DE Jlin US Red Axes IL DJ Stingray US
Halal & Relaxer US Photay US Sote: Sacred Horror In Design feat. Tarik Barri IR/NL Varg SE Alex Niggemann DE Tijana T RS 47soul JO Courtesy DK Abul Mogard RS Gato Preto DE Kid Simius ES Island People UK Kandy Guira BF/FR Tuğçe Şenoğul TR dné CZ
Baasch PL Kurws PL Zimpel / Ziołek PL EABS PL Hubert Zemler PL Lautbild PL Tomino & Myslivec CZ The Johnny Freelance Experience ES/AR/US/PL Tsvey PL Czarny Latawiec PL Global Diggers PL

Karnety 4-dniowe (28.06 – 01.07.2018)
Okres sprzedaży: 02.11.2017 – 28.06.2018 r.
Karnet: 389,00 zł
Karnet + pole namiotowe: 439,00 zł

Karnety 3-dniowe (28.06 – 30.06.2018)
Okres sprzedaży: 01.04.2018 – 28.06.2018 r.
Karnet: 339,00 zł
Karnet + pole namiotowe: 389,00 zł

Karnety 2-dniowe (29.06 – 30.06.2018)
Okres sprzedaży: 01.04.2018 – 31.05.2018 r.
Karnet: 269,00 zł
Karnet + pole namiotowe: 319,00 zł

Więcej informacji nt. cen: http://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/
Kontakt dla mediów:
Tomasz Ignatowicz, LIVE, tel.: 600 384 484
Łukasz Kubacki, LIVE, tel.: 606 387 187
media@festiwalnowamuzyka.pl

ARTYŚCI:

Mouse On Mars DE
Andi Toma i Jan St. Werner działają razem od ponad dwóch dekad. Opublikowali przez ten czas aż 16 albumów oraz 19 singli, stale wymyślając własne brzmienie na nowo, dzięki czemu wynieśli twórczość grupy na nowy poziom. To jeden z nielicznych zespołów w muzyce elektronicznej, który przetrwał próbę czasu. Mouse On Mars wywodzą się ze sceny klubowej, ale ich znak rozpoznawczy to eksperymentalna elektronika pozbawiona schematów i wyrwana z typowych, czytelnych kontekstów. Ostatnia płyta „Dimensional People”, która ukazała się w kwietniu 2018 roku, to konceptualna układanka szerokiego spektrum harmonii i rytmów inspirowanych chicagowską stylistyką footwork.
https://www.facebook.com/mouseonmars
https://twitter.com/MoM_official
https://www.instagram.com/mouseonmars_official/
https://www.youtube.com/user/mouseonmarsofficial
http://www.mouseonmars.com/

Meute DE
Zespół, który łącząc hipnotyczne techno z brzmieniem orkiestr marszowych wypełnia potężną lukę między muzyką poprzednich stuleci i nowoczesną elektroniką. Używając tylko bębnów i instrumentów dętych odświeżają wizerunek staroświeckich orkiestr i bez użycia komputerów rewolucjonizują techno, jednocześnie przywracając ją do korzeni. Na ulicy, w klubie, unplugged – muzyka Meute zawsze daje potężnego kopa. Ich błyskotliwa kariera rozpoczęła się w 2016 roku od viralowego sukcesu coveru „Rej” z repertuaru Âme. Dwa lata później jedenastu facetów w identycznych, czerwonych kurtkach to gwóźdź programu większości europejskich festiwali.
http://www.meute.eu/
https://www.facebook.com/meutesound/
https://www.youtube.com/channel/UCY3cAFsquIk7VGMuk-V8S3g
https://soundcloud.com/meutesound

Michael Mayer DE
Jedna z największych gwiazd muzyki klubowej z Niemiec. DJ, producent, remikser i współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt. Karierę zaczął pod koniec lat 80., ale jego talent eksplodował po przenosinach ze Schwarzwaldu do Kolonii, gdzie w 1998 roku powstał Kompakt. Michael Mayer wydał trzy autorskie albumy, kilkanaście singli i EP, remiksował także m.in. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Miss Kittin, Gus Gus. Znany z długich, intensywnych dj setów.
https://www.facebook.com/michael.mayer.kompakt/
https://www.residentadvisor.net/dj/michaelmayer
https://twitter.com/michael__mayer
https://www.instagram.com/kompaktrecords/
https://michaelmayer.bandcamp.com

Sebastian Mullaert SE
Karierę rozpoczął na początku lat 90. w zespole DIM, ale największą sławę zdobył jako współtwórca uznanego duetu Minilogue, z którym nagrał dwa doskonale przyjęte albumy dla Cocoon. W ostatnich latach Mullaert koncentruje się na równie frapującej karierze solowej, łącząc pełne emocji, czarujące melodie z klubową rytmiką. Jako artysta nieustannie ewoluuje, odważnie zanurzając się w muzykę neoklasyczną i łącząc siły jedną z 10 najlepszych orkiestr filharmonicznych na świecie - Tonhalle Zürich. Pracując z wielką starannością i innowacyjnością, stworzył prawdziwie wciągające doświadczenie audio-wizualne, łącząc elektroniczne i klasyczne instrumentarium z instalacją artystyczną opartą na zapierających dech w piersiach krajobrazach przyrody z helikoptera.
https://www.facebook.com/sebastianmullaert
https://soundcloud.com/sebastianmullaert
https://www.instagram.com/sebastianmullaert/
https://twitter.com/SebMullaert
https://www.residentadvisor.net/dj/sebastianmullaert

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej