Going. | Myrra Rós / Elin Ey - państwomiasto

Zapraszamy na jedyny warszawski koncert dwóch islandzkich songwriterek -Myrry Rós & Elin Ey!

Myrra Rós:

Po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze.

Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Artystka koncertowała w Danii, Norwegii, USA, Niemczech, Litwie, Słowacji, Austrii oraz trzykrotnie już w Polsce. Myrra obecnie nagrywa kolejny solowy album, a także przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty swojego nowego projektu VAR, który zyskuje bardzo dobre recenzje na wyspie jak i poza granicami Islandii.

Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

"Akustyczne folkowe brzmienie muzyki Myrry Rós, jak również zawarta w jej utworach szczerość i prostota tworzy niezwykle intymny i delikatny klimat. Cudownie ciepły, zmysłowy i kobiecy. Dlatego muzyka ta jest tak mocno wzruszająca i chwytająca za serce. Zaś jej liryzm jest szczególnie piękny na tle nocy, zwłaszcza kiedy za oknem pada deszcz (śnieg) i wieje nieprzyjemnie chłodny wiatr. Za sprawą oddziaływania tej muzyki odnosimy wrażenie jakbyśmy przebywali w małym, przytulnym pokoju i z kubkiem ciepłej herbaty w rękach wysłuchiwali jej słów i myśli płynących prosto z serca. Jak często powtarza Myrra: ?To jest miłość?." - muzykaislandzka.pl

Elin Ey to islandzka kompozytorka oraz autorka tekstów, która w 2008 roku wydała swój pierwszy album ?See you in Dreamland?. Od tej pory regularnie koncertuje, często sama, czasem w towarzystwie islandzkich, a niejednokrotnie zagranicznych artystów. W ostatnim czasie Elin Ey występowała dużo w Europie, a także w USA oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad nowym solowym albumem, a także wspólnie z siostrami, z którymi jako Sisy Ey, zyskuje ogromną popularność, szczególnie dzięki utworowi ?Ain?t got nobody?.

Bilety do nabycia w kawiarni w dniu koncertu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej