Going. | Jozef van Wissem - Pardon, To Tu

Można rzec, ze koncerty tego artysty są już stałym, nieodłącznym elementem naszego muzycznego programu. Co tu się dziwić, mistrz lutni Jozef van Wissem wystąpi w 'Pardon, To Tu' po raz czwarty, i jest to dla nas kolejny raz wielki zaszczyt.

Jozef van Wissem jest zdobywca zeszłorocznej nagrody 'Cannes Soundtrack Award' za muzykę do filmu Jim'a Jarmuscha ?Tylko kochankowie przeżyją?.
Z Jarmuschem współpracuje już od kilku lat, z którym nagrał dwie znakomite płyty. Wydal 12 solowych płyt, występuje na takich festiwalach jak barceloński Primavera Sound Festival czy All Tomorrow's Parties.

Koncerty holenderskiego lutnisty dosłownie obezwładniają słuchacza, dyktując mu skupienie i pozwalając całkowicie zanurzyć się w muzyce ? jakże odmiennej od tej, która otacza nas na co dzień. Zapraszamy bardzo serdecznie!

? Jozef van Wissem

? Nd. 12.10.2014, g. 20:30

? Bilety: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem 'na bramce']


? Jozef van Wissem

holenderski muzyk, aktualnie rezydujący w Nowym Jorku, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, pomimo zgoła niepopularnego instrumentu, którego używa ? lutni.

Kompozycje Van Wissema opierają się na tradycyjnych renesansowych i barokowych zapisach (choć nie brak i autorskich utworów) poddanych różnym zabiegom wypracowanym przez awangardę (cut up) i współczesne metody pracy z dźwiękiem (field recording). Jego oddanie sprawie popularyzowania lutni i nietypowe podejście do tworzenia muzyki zaowocowało wieloma projektami z muzykami definitywnie kojarzonymi z niekonwencjonalnym podejściem do muzyki (Keiji Haino, Maurizzio Bianchi, James Blackshaw).

Jednak jego największym fanem stał się reżyser Jim Jarmusch. Obopólna fascynacja zrodziła wspólnie nagraną płytę, gdzie grze Van Wissema wtóruje gitara autora "Poza Prawem".

Photo By Damian Calvo

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej