Going. | Drekoty - Klubokawiarnia Chmury

Drekoty to zespół muzyczny założony w 2011 roku przez perkusistkę Olę Rzepkę. Debiutanckim wydawnictwem zespołu była EPka Trafostacja promowana piosenką Masłem. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris i obecność na kilku składankach, m.in. Offensywa 4 i Sealesia 2. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka, pełnowymiarowa płyta zespołu zatytułowana Persentyna.

Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych w zakresie muzyki alternatywnej. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów klubowych, a także wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie).
Drekoty od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki Drekoty uczyniły swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. Bazowe instrumentarium zespołu to perkusja, klawisze i trzy przeplatające się wokale.

AFTER:

DJ Zmywak z Muzyki Końca Lata w programie ?Poland w natarciu, w najlepszym stylu?, na który składają się szlagiery polskiego niezalu ze wszystkich dekad jego istnienia; od bigbitowych Śliwek i Chochołów, przez Izrael, po Komety i Kobiety.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej