Going. | Minerals - Pardon, To Tu

Minerals łączą takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe. Zespół powstał w 2009 roku, zaś w 2012 roku wydał debiutancki album ?White Tones?, który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Na albumie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej. Zespół został zaproszony na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie SXSW odbywający się w Austin, w Teksasie. 

Zagrał również na festiwalach w Polsce, takich jak Opener Festival oraz OFF Festival. 

Obecnie Minerals kończą przygotowywanie materiału na drugą płytę, która w ich opinii jest bardziej dojrzała, ale ma w sobie także pewną nową siłę, która towarzyszyła im przy tworzeniu nowych utworów.  Wspominając o nowym materiale zespół mówi o inspiracjach takimi zespołami jak Foals, U2, Wild Beasts czy Real Estate. Jak zapewniają muzycy, udało się im stworzyć pewnego rodzaju nową jakość, która jest jednocześnie naturalną kontynuacją poprzedniego albumu.

W skład zespołu wchodzą: Filip Pokłosiewicz (wokal, gitara), Łukasz Cirocki (gitara), Patryk Zieliniewicz (gitara), Andrzej Ratajczyk (bębny) i Łukasz Różycki (gitara basowa). 

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej