Going. | Der Father - Cafe Kulturalna

Jako klub festiwalowy 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego chcielibyśmy zaprosić Was na dwa około-filmowe koncerty. Eric Shoves Them In His Pockets pierwszy raz zagrają na żywo do trzech krótkich, niemych filmów, w tym do słynnego "The Great Train Robbery" Portera z 1903 roku.

Der Father zaprezentują za to muzykę z pokazywanego na festiwalu filmu dokumentalnego "Autorki", czyli materiał z albumu "Wake up!". Jeśli nie byliście na ich sierpniowym koncercie w ramach Lado w Mieście, to macie okazję nadrobić straty!

Der Father

Der Father powstał jako duet Joanny Halszki Sokołowskiej i Daniela Pigońskiego. Klawisze, syntezatory, automaty, gitara, melodia i radość to dla ich współpracy słowa kluczowe. Dlatego do składu szybko dołączyli: Rihanna, papież, G.D. Busch, Elvis P. i Jerzy A. Rogiewicz, wspierający skład swoim perkusyjnym geniuszem.. 13 sierpnia w Cafe Kulturalna na koncercie promującym pierwsza płytę do składu dołączył Bartek Tyciński. Zespół lubi zabawę i wybuchy: poezję, noise i reggeaton, mgłę na trasie i wyścigi samochodowe. A to wszystko w znikomych ilościach i tylko do połowy. ?Do you remember that The Universe is still hanging around you??

Materiał z płyty ?Wake up!? Der Father gra na żywo w spektaklu ?Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert? w reżyserii Ł. Chotkowskiego. Jego premiera odbyła się w maju 2014 roku w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. ?Autorki? - film dokumentalny o powstawaniu projektu w reż. J. Mrozowskiego będzie można obejrzeć w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a muzyki posłuchacie na żywo w Kulturalnej 14 października!

Eric Shoves jest taperem
(taper - osoba robiąca podkład muzyczny do wyświetlanych scen w kinie niemym)

Jesteśmy Eric Shoves Them In His Pockets. Jesteśmy z Warszawy, jest nas trójka (bas, gitara, perkusja), latem zagraliśmy kilka festiwali (np. Open'er, Off Festival) a teraz chcemy podjąć próbę zagrania/improwizowania na żywo do kilku filmów. Jest jesień i Warszawski Festiwal Filmowy, więc wpadajcie do klubu festiwalowego - Cafe Kulturalna. Wybraliśmy trzy krótkie filmy z początku XX wieku, zapraszamy do ich oglądania i nas słuchania.

The Great Train Robbery (1903) reż. Edwin S. Porter
The Fugitive Futurist (1924) reż. Gaston Quiribet
Rescued by Rover (1905) reż. Cecil Hepworth

Wstęp: 20 zł (z rezerwacją) / 30 zł (bez rezerwacji)

Bilety można zarezerwować po dodaniu się do naszego Newslettera.
Dodać się do Newslettera można tu: http://bit.ly/newsletterkulturalna

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej