Going. | Być jak Elizabeth Taylor - Nowohuckie Centrum Kultury

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie.

Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać.

Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu. Inspirowane latami 60. i 70. kreacje wnoszą klimat epoki oraz styl wielkich gwiazd kina tamtego czasu.

„Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko odnajdą widzowie w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego.

Obsada:
Małgorzata Foremniak
Paweł Deląg
Sambor Czarnota/Jakub Przebindowski
Martyna Kliszewska

Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Kostiumy – Tomasz Ossoliński

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  klimat     wyborow     swoim     takze     wlasciwych     budzi     kreacje     styl     pacjent     swarovski     widzowie     najslynniejszej     foremniakpawel     znanej     parze     richard     przebindowskiegoobsadamalgorzata     emocje     jakuba     palace     przez     jesli     sztuki     pacjentka     spektakularnym     niezaleznosc     dramatu     samodzielnosc     wzruszenie     tomasza     burton     chwili