Going. | TRANSATLANTYK KINO KULINARNE: film „In search of Israeli Cuisine” + kolacja Marcin Popielarz - Multikino Łódź (sala III)

TRANSATLANTYK KINO KULINARNE: film „In search of Israeli Cuisine” + kolacja Marcin Popielarz

19:00 | Wtorek, 17 lipca 2018
Multikino Łódź (sala III)

Film

200 zł

200 zł

Połączenie sztuki kulinarnej z kinem? To możliwe tylko na festiwalu Transatlantyk! Po raz ósmy zapraszamy naszych widzów na niesamowitą, filmową podróż szlakiem wyznaczonym przez wielkich mistrzów kuchni. Prezentujemy naszą wyjątkową sekcję - Kino Kulinarne, przygotowaną we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale!

FILM: „IN SEARCH OF ISRAELI CUISINE”, reż. Roger M. Sherman
Portret i historia mieszkańców Izraela, gdzie głównym środkiem wyrazu jest jedzenie. Film został nakręcony w najlepszych restauracjach, domowych kuchniach, winiarniach, jaskiniach serowych, na ulicy i wszędzie po drodze. Film ukazuje ponad 70 różnych kultur, które obecnie tworzą izraelski naród, gdzie każda zachowuje swoje wspaniałe i niepowtarzalne tradycje kulinarne. Możliwe, że właśnie dzięki temu Izrael stanowi jedną z najgorętszych scen kulinarnych na świecie.

SZEF KUCHNI: Marcin Popielarz
Został szefem zmiany w sopockim Sheratonie już w wieku 22 lat. Po gruntownym przygotowaniu do zawodu w Polsce rozwijał się dalej, zdobywając doświadczenie w gwiazdkowych restauracjach w Londynie i Oslo. Obecnie jest Szefem Kuchni w gdyńskiej restauracji „Biały Królik”, gdzie odważnie eksperymentuje z tradycją kulinarną Żuław i Kaszub, pozwalając gościom przenieść się w krainę smaków dzieciństwa. Wraz ze swoim mentorem, Wojciechem Modestem Amaro, reprezentować będzie Europę Środkowo-Wschodnią podczas Grand Finale of S.Pellegrino Young Chef 2018 w Mediolanie, gdzie powalczy o tytuł najlepszego młodego szefa na świecie z dwudziestoma innymi zwycięzcami regionalnych półfinałów, m.in. z Francji, Ameryki, Chin czy Japonii.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
● bilet obejmuje wstęp na pokaz filmowy (7 pln) oraz kolację połączoną z wine pairing (193 pln)
● dress code: semi-formal
● organizator zapewnia transport z pokazu filmowego (Multikino) do miejsca kolacji (EC1)
● na salę kinową nie ma możliwości wniesienia fast-foodu (np. popcorn, napój typu cola, etc.)
● na sali kinowej obowiązuje wolny wybór miejsc
● prosimy o wspólną rezerwację w przypadku gdy zdecydują się Państwo na przyjście w parze/grupie (w przypadku osobnych rezerwacji można wskazać nazwiska osób, obok których chcą Państwo siedzieć na adres kulinarne@transatlantyk.org)
● szczegółowy regulamin wydarzenia na www.transatlantyk.org

DATA I GODZINA WYDARZENIA:
17/07/2018
start: 19:00, Multikino Łódź / Sala 3 (IV piętro)
miejsce kolacji: EC1 / Hala Maszyn

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej