Going. | Bilet do teatru za 300 groszy - "Sztukmistrz z Lublina" - Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

Bilet do teatru za 300 groszy - "Sztukmistrz z Lublina"

18:00 | Sobota, 19 maja 2018

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

Teatr

3 zł

3 zł

SPEKTAKL
Termin: 19.05, godz. 18:00
Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21

SPRZEDAŻ BILETÓW
Termin: 12.05, od godz. 10:00 do 14:00
Miejsce: Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Cena biletu: 300 groszy


Grosze grają rolę! Teatr NN bierze udział w świętowaniu Dnia Teatru Publicznego. 19 maja w Bramie Grodzkiej, za jedyne 300 groszy, będzie można zobaczyć spektakl "Sztukmistrz z Lublina".
"Sztukmistrz z Lublina" - opis spektaklu:
18 kwietnia 1959 roku, w sobotę, ukazał się w nowojorskim „Forwerts” pierwszy odcinek powieści Izaaka Baszewisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”. Autor uczynił jej bohaterem Jaszę Mazura, sztukmistrza pochodzącego z Lublina. Nie ulega wątpliwości, że po otrzymaniu przez I. B Singera w roku 1978 nagrody Nobla i przetłumaczeniu jego książki na kilkadziesiąt języków Jasza Mazur stał się najsłynniejszym Lublinianinem na świecie. To on jak nikt inny przyczynia się do budowania legendy Lublina.

"Sztukmistrz z Lublina" - adaptacja najsłynniejszej książki I. B. Singera. Adaptacja wyjątkowa, bo na jednego aktora, ktory podczas godzinnego spektaklu przedstawia historię Jaszy Mazura. Teatr bez scenografii, bez rekwizytów, bez muzyki, a jednak pełen postaci, dialogów, fabularnej akcji. Spektakl nie zwalnia z obowiązku przeczytania książki, raczej zachęca do tego wciągając w zawiłości życia bohatera, jego przemyśleń i konsekwencji podejmowanych decyzji.
Występuje: Witold Dąbrowski
Aranżacja i reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz
Więcej o spektaklu: http://teatrnn.pl/teatrnn/sztukmistrz-z-lublina/

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej