Going. | Jędruch / Włodkowski - Klub SPATiF

Jędruch / Włodkowski

20:00 | Piątek, 8 czerwca 2018

Klub SPATiF

Koncert

15 zł

15 zł

Duet Iwona Jędruch (gong, misy dźwiękowe, skrzypce, wokal) i Radosław Włodkowski (syntezatory analogowe, pianino, flety, gitara, looper, efekty) jest zderzeniem dwóch odmiennych muzycznych światów, które prowokuje do nieustannego dialogu pomiędzy muzykami w celu odnalezienia ich własnego, nowego języka. Przeplatanie się elektronicznych i organicznych brzmień w tej niczym nieskrępowanej improwizacji tworzy dla słuchacza przestrzeń, gdzie nic nie jest pewne i w każdej chwili może nastąpić zupełnie nieoczekiwany zwrot wydarzeń.

https://www.facebook.com/jedruchwlodkowski/

Zapis pierwszego koncertu duetu Jędruch / Włodkowski:
https://youtu.be/AjK0oJY_Vq4

bilety: 15 przedsprzedaż i 25 w dniu koncertu

Iwona Jędruch - gra własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa wokalizy przez konchę. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat ośmiu. Ukończyła PWSM (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku.
Inspirując się specyficzną barwą dźwięku skrzypiec stosuje własne techniki w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów gongu, mis dźwiękowych i głosu. Ma to także istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej, opartej na przebiegach emocjonalnych w jej muzyce.
Występuje w kraju i za granicą solo i w duetach na licznych koncertach festiwalowych i kameralnych.
Gra koncerty solowe i w duetach:
- Tuba Gong Duo ze Zdzisławem Piernikiem – tuba (od 2007),
- Two Worlds Duet z Tadeuszem Sudnikiem – muzyka elektro-nowa (od 2011),
- Trillingen Duo z Małgorzatą Kołcz – kontrabas (od 2011),
- Jędruch/Włodkowski – duet z Radosławem Włodkowskim – elektronika (od 2017)

Brała udział w licznych programach i nagraniach radiowych i telewizyjnych, jest także dziennikarką. W 2009 roku nagrała w studio łódzkiego Radia ŻAK materiał do CD Kolory Dźwięku.
Więcej o Iwonie Jędruch na jej stronie: www.iwonajedruch.pl

Radosław Włodkowski – Człowiek Rezonansu - muzyk eksperymentalny, programista, socjolog. Udziela się w ramach improwizowanych projektów głównie na scenie warszawskiej związanej z klubem MÓZG. Naukę gry rozpoczął w wieku lat 7. Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu i to właśnie on jest instrumentem jego pierwszego wyboru. Poza instrumentami klawiszowymi gra również na fletach, klarnecie i gitarze akustycznej. Wykorzystuje także wszelkiego typu zabiegi sonorystyczne oraz przedmioty. Stara się w świadomy sposób łączyć na pozór sprzeczne światy: zaawansowanej technologii i tego co najbardziej prymarne, harmonii i dysharmonii, formy i jej braku. Dźwięki syntetyczne łączy z organicznymi, tworząc zaskakujący, a jednocześnie charakterystyczny i spójny dla niego świat. Aktualnie udziela się głównie w projektach: TRICRTOPS (trio z Jędrzejem Łagodzińskim i Wojciechem Kurkiem), Tilde Edlit (duet z Jędrzejem Łagodzińskim), fixedmachine (solo). Występował wraz z Aleksandrą Klimczak, Roometem Jakapi i Krzysztofem Magurą w 13 edycji MÓZG Festival w Warszawie.

Więcej o Radosławie Włodkowskim: https://www.facebook.com/WlodkowskiRadoslaw/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej