Going. | Nauka Tańców Warszawskich - Skwer

Nauka Tańców Warszawskich

20:00 | Poniedziałek, 13 października 2014

Skwer

Inne

Free

Free

Teatr Pijana Sypialnia - Nauka Tańców Warszawskich.

Przygodę ze Skwerem przy Krakowskim Przedmieściu rozpoczynamy tanecznym krokiem!

Pod okiem choreografki Teatru Pijana Sypialnia Izabeli Massalskiej i aktorów będziecie mieli okazję nauczyć się tańców rodem z przedmieścia. Przy akompaniamencie akordeonu nauczycie się? polki i walczyka. Nadwiślańską potańcówkę urozmaici również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów.

Na pomysł zrobienia nauki tańców warszawskich wpadliśmy tworząc spektakl ?Wodewil Warszawski?. W starej Warszawie ludzie spotykali się na plenerowych potańcówkach, w teatrzykach ogródkowych i tańczyli m.in. polkę i walczyka. My do tej tradycji chcemy nawiązać i przypomnieć to, co elektryzowało towarzyskie życie miasta.

Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nie obowiązują również żadne limity wiekowe. To wydarzenie, które cudownie łączy pokolenia. Sami się przekonacie, że po kilkunastu minutach liczyć się będzie tylko dobra zabawa! Warto zabrać znajomych spoza Warszawy i z zagranicy. To doskonała okazja, żeby pokazać im kawałek historii tego miasta.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej