Going. | Himalaje - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Duża Scena

Mount Everest, K2, Kangchenjunga, Lhotse, Makalu, Dhaulagiri, Manaslu, Cho Oyu, Nanga Parbat, Annapurna, Gasherbrum I i II, Broad Peak, Shisha Pangma – to nazwy, które wszyscy kiedyś słyszeliśmy. Nazwy, z którymi związane są legendy, historie o euforycznych zwycięstwach, ale i bolesnych porażkach. Czternaście najwyższych gór świata, tzw. „ośmiotysięczników”. Korona Himalajów i Karakorum. Co skłania kolejnych ludzi do podjęcia wyzwania wejścia na ich szczyty? Dlaczego Jerzy Kukuczka, gdy zdobył je wszystkie, zamiast odpoczywać w domu, postanowił powrócić w Himalaje i pokonać południową ścianę Lhotse? Czy musiała to być jego ostatnia wyprawa?

„Himalaje” to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepa<span class="text_exposed_hide">...</span><span class="text_exposed_show">ściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki czy Artur Hajzer oraz ci, których życie się z nimi splotło – to właśnie ich spotkamy w spektaklu Roberta Talarczyka, który współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii „Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”.

REALIZATORZY:
tekst: Dariusz Kortko, Artur Pałyga, Marcin Pietraszewski
reżyseria: Robert Talarczyk
scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Katarzyna Borkowska
choreografia: Kaya Kołodziejczyk
muzyka: Miuosh
wideo-art: Wojtek Doroszuk

OBSADA:
Adam Baumann
Bartłomiej Błaszczyński
Katarzyna Brzoska
Grażyna Bułka
Dariusz Chojnacki
Karol Gaj
Marcin Gaweł
Karina Grabowska
Natalia Jesionowska
Wiesław Kupczak
Radosław Lis
Barbara Lubos
Michał Piotrowski
Grzegorz Przybył
Agnieszka Radzikowska
Katarzyna Sikora
Aleksandra Sikorska
Wiesław Sławik
Marcin Szaforz
Krystyna Wiśniewska

Producentem premiery jest „Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. K. Bochenek”

Partnerem premiery jest Fundacja Wielki Człowiek.

Fot. Archiwum Jerzego Kukuczki / Fundacja Wielki Człowiek</span><span class="text_exposed_hide"> <span class="text_exposed_link"><span class="see_more_link_inner">See More</span></span></span>

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej