Going. | Performance Day - CSW

Performance Day

19:00 | Wtorek, 14 października 2014

CSW

Inne

Free

Free

Marie-Caroline Hominal - ?Silver?

Kuratorka: Agnieszka Sosnowska
Koordynacja: Paulina Kowalczyk

Silver jest zarówno tańcem, jak i performansem muzycznym, crescendo w intensywności, w ramach którego Marie-Caroline Hominal łączy ze sobą tekst, światło, dym i choreografię w formę 25-minutowego koncertu. Czym jest ?show?? Jak pokazać ?show?? Silver stawia pod znakiem zapytania samą ideę ?show?, a także tego jak oddziałuje na nas intensywna energia czy beat.

Choreografka rezygnuje z tradycyjnej scenografii teatralnej. Aranżacja przestrzenna zaprojektowana przez Inox pozwala na zanurzenie się w kolejnych warstwach muzyki elektronicznej zaprogramowanej na potrzeby performansu przez Pastoca.

Koncepcja, tekst oraz performans: Silver
Dźwięk: Plastoc
Scenografia: Inox
Inżynieria dźwięku: Sylvain Carroz
Administracja: Stéphane Noël
Produkcja: MadMoiselle MCH Association ? Geneva (CH)

Marie-Caroline Hominal (występująca również pod pseudonimami: Silver, MadMoiselle MCH, MCH, Fly Girl) studiowała w Schweizerische Ballettberufschule w Zurychu oraz Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londonie, gdzie dołączyła do National Youth Dance Company.

Jej prace choreograficzne to głównie sola oraz duety. Pod pseudonimem MCH tworzy prace wideo, które były pokazywane na licznych festiwalach międzynarodowych. Z kolei jako Silver tworzy performanse muzyczne, które eksperymentują z samą konwencją koncertu.
Marie-Caroline Hominal współpracuje również regularnie z innymi artystami - jak Clive Jenkins, Cristian Vogel, Kim Boninsegni, David Hominal i Samuel Pajand, z którym założyła zespół SilverGold.

Występowała również z wieloma choreografami oraz zespołami tanecznymi: Tanztheater Basel, Ir?ne Tassembedo, Blanca Li, Gis?le Vienne, Gilles Jobin, La Ribot oraz z Marco Berrettinim, z którym stworzyła duet ?iFeel? (2013). Występowała gościnnie w ?Human Writes? Williama Forsythe?a oraz ?B.O.B.? Dicka Wonga.

PERFORMANCE DAY jest długoterminowym projektem CSW, którego celem jest prezentacja i promocja artystów działających na polu sztuki performans. Od 22 kwietnia w trzeci poniedziałek miesiąca w przestrzeniach Zamku Ujazdowskiego lub jego okolic można zobaczyć performanse w wykonaniu polskich lub zagranicznych artystów. PERFORMANCE DAY razem z dwoma innymi cyklicznymi projektami ? Bank Pekao PROJECT ROOM oraz VIDEO ROOM - czyni poniedziałkowe spotkania w CSW stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką.

Wsparcie finansowe: Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia, CORODIS Commission Romande de Diffusion des Spectacles, Republique de Canton de Geneve

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej