Going. | Oliwia Dudek: Wiosna - Galeria Pojedyncza

OLIWIA DUDEK: Wiosna
gość specjalny – Ryszard Kulik, doktor nauk humanistycznych, psycholog;
wykład: „Ziemia moim ciałem”
Wernisaż: 24 V | 17.30
Praca prezentowana do 19 czerwca 2018 r.

Ekologia, botanika, ochrona przyrody to tematy, które dla Oliwi Dudek są najważniejsze i do których odwołuje się w swojej twórczości. Stara się przedstawiać najistotniejsze problemy dotyczące środowiska naturalnego w Polsce. Porusza najgłośniejsze tematy oraz nagłaśnia te, o których nikt nie mówi. Jej głównym medium jest ciało, ale od niedawna wykorzystuje również rośliny, zarówno żywe, jak i te ususzone. Obserwuje je, zbiera, suszy i wykorzystuje w swojej twórczości. Są dla niej ogromną inspiracją. Poza performancem i instalacjami zajmuje się ilustracją i rysunkiem. Portretuje najbliższe jej osoby, przyrodę. Szkice to jej notatki.

OLIWIA DUDEK – absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale Grafiki Warsztatowej.

Wystawy zbiorowe:
• 2017 - 10 lat Ronda Sztuki: Czas przyszły niedokonany / Weryfikacja oddechu, Rondo
sztuki, Katowice
• 2012 - Art Tranzyt, Galeria Sektor I, Jaworzno
warsztaty i plenery
Warsztaty performance z Jaap Blonk, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Weryfikacja oddechu - warsztaty eksperymentalne z Anną Kopaczewską i Pawłem Szeiblem,
Rondo Sztuki
• Plener malarski w Zakopanem, 2014
• Plener malarski w Kazimierzu Dolnym, 2013
• Plener malarski w Szklarskiej Porębie, 2012

Spotkanie z Ryszardem Kulikiem
„Ziemia moim ciałem”
Kim jestem, czym jestem? Te najważniejsze egzystencjalne pytania nabierają szczególnego znaczenia w obecnych czasach, w których doświadczamy degradacji planety wypływającej z zerwanych więzi z przyrodą. Potrzebą chwili jest ponowne określenie własnego miejsca w biosferze, nawiązanie głębokiej relacji z sobą, innymi oraz środowiskiem naturalnym. Odkrywanie siebie, własnej natury, jest jednocześnie przekraczaniem oddzielenia i budowaniem pełni własnego człowieczeństwa. W tym procesie bardzo ważną rolę odgrywa przyroda, która jest naszym największym nauczycielem. Ryszard Kulik, doktor psychologii, trener, aktywista ekologiczny. Publicysta związany z miesięcznikiem „Dzikie Życie”. Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Laureat nagród „Zielony
Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego. Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej