Going. | Otwarcie Plenum / Pierwszy Pomorski Salon Ambientu - Ulica Elektryków

Otwarcie Plenum / Pierwszy Pomorski Salon Ambientu

19:00 | Sobota, 16 czerwca 2018
Ulica Elektryków

Koncert

TBA

TBA

16 czerwca br. Pierwszy Pomorski Salon Ambientu zainauguruje działalność nowej, niezwykłej lokalizacji na kulturalnej mapie Trójmiasta. Mowa o Plenum.

Dzięki współpracy Plenum, Up To Date Festival oraz Miasta Białystok czekają nas trzy godziny głębokiej podróży w głąb dźwięku. Specjalnie zaaranżowana i przygotowana przestrzeń sprzyjać będzie komfortowi odbiorowi muzyki, natomiast zasada zachowania ciszy podkreśli atmosferę wydarzenia.

Tego wieczoru zagrają:

° bvdub (Brock Van Wey)
Urodził się i wychował w okolicach zatoki San Francisco w Stanach Zjednoczonych. W latach 80. poświęcił się lokalnej scenie rave, następnie na początku lat 90. rozpoczął karierę didżejską i oddał się promocji deep-housowych oraz ambientowych imprez. W 2001 r. wyemigrował do Chin, a w 2006 r. zaczął tworzyć muzykę, której wyraźnie emocjonalne i hipnotyczne brzmienie przyciągnęło takie wytwórnie jak Styrax Records, Millions of Moments czy Meanwhile. Największą popularność przyniosły Van Weyowi jego słynne ambientowe epopeje, dla których domem stały się takie oficyny, jak choćby n5MD, Glacial Movements, AY, Darla Records. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie dalej tworzy, wydając takie prace jak choćby „Epilogues for the End of the Sky” czy gigantyczne dzieło „Heartless” dla n5MD.
„A Different Definition of Love” wydany w 2018 r. to 30 i na pewno nie ostatni album w dorobku tego amerykańskiego twórcy. Warto przywołać fakt, że Bvdub wydał również wiele projektów ambientowych pod własnym nazwiskiem. Ponadto wciąż kontynuuje twórczość
deep-house’ową jako Earth House Hold oraz drum’n’bassową jako East of Oceans – jest autorem singli, remiksów oraz dzieł kolaboracyjnych pod szyldem Ghostly, Kompakt, Oktaf, OWSLA i wielu innych.

° Dtekk
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Na przestrzeni lat Dtekk był wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską (np. Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku), jak i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl). Niejednokrotnie reprezentował artystycznie Białystok, Województwo Podlaskie i Polskę (m.in. na światowych targach EXPO w Mediolanie).
Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a zarażaniem ludzi miłością do muzyki.

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od ponad 8 lat. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się ponad 20 edycji w kilku miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kumulacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.


Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.
Informacje o biletach wkrótce.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej