Going. | Andy Bilinski - Klubokawiarnia Chmury

Andy Bilinski (USA) + Chasing The Sunshine + Leaky Boat + Pol Wanda | Chmury

Andy Bilinski
Songwriter działający na nowojorskiej scenie alternatywnej od połowy lat 90'. Wydał do tej pory dwa albumy : "The Meaning Behind Nothing Is Everything" i "The Dogwood Sessions".

Pol Wanda to autorski projekt gitarzysty i wokalisty zespołu Oranżada (Michała Krysztofiaka) oparty głównie na gitarze akustycznej i wokalu poddanych delikatnej preparacji efektami. Całość składa się na psych-folkowe dość osobiste jesionkowe piosenki.

Chasing The Sunshine to projekt założony w 2007 roku przez Macieja Buźniaka - młodego songwritera i multiinstrumentalistę. Jego akustyczne piosenki urozmaicone brzmieniem takich instrumentów jak harmonijka ustna czy melodyka przywołują skojarzenia z amerykańskim indie-folkiem czy alt-country, a jego charakterystyczny głos nie pozostawia nikogo obojętnym. Dla jednych to polski Conor Oberst, według innych bliżej mu do Neila Younga czy Boba Dylana. Przyciąga szczerością, pasją i wielkim zaangażowaniem, które widać szczególnie na koncertach. Na scenie często jest wspierany przez zaprzyjaźnionych muzyków. Grał przed takimi artystami jak Her Only Presence (Hiszpania), OCHOCINCO (Hiszpania), ET Tumason (Islandia) czy Halla Nor?fjör? (Islandia). Na koncie ma parę internetowych wydawnictw, w tym dwie epki, z czego ostatnia - 'Crumb of Hope' - miała premierę w maju 2011 roku.

Leaky Boat jest to solowy projekt warszawskiego kompozytora, poety i muzyka Piotra Mazurka. Założyciela i lidera Kolorofonu, znanego też z takich składów jak Setting The Woods On Fire, czy Centrum. Założyciela i basistę Owls Are Not. Po latach grania w większych składach wreszcie zebrał się na odwagę żeby po prostu pograć na gitarze i pośpiewać proste, często bluesowe piosenki z bardzo szczerymi i zupełnie innymi niż dotąd tekstami. Brzmienie gitary akustyczniej i śpiew wzbogacone kwaśną, niepokojącą elektroniką. Tu oprócz tych trzech elementów jest tylko melodia. Jeśli istnieje coś takiego jak electro-country (i wyłączymy z tego zespół Redneck) to to określenie najlepiej pasuje do projektu Leaky Boat. Klimaty Becka, Kurta Vile'a czy Bon Iver. Niedługo dostępna będzie debiutancka płyta LB którą hołdując zasadzie DIY sam nagrał, wyprodukował i zmiksował. Ostatnio we współpracy z gdańską artystką Magdaleną Mellin przygotował performance złożony z muzyki Piotra (Leaky Boat) i wierszy Magdy. Można je było - a może jeszcze będzie - uslyszeć w gdańskiej Kolonii Artystów. W planach mają też wspólne wydawnictwo.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej