Going. | Mistrzostwa Poland Escape / zgłoszenia na eliminacje - Miasto Wrocław

Mistrzostwa Poland Escape / zgłoszenia na eliminacje

10:00 | Sobota, 23 czerwca 2018
Miasto Wrocław

Inne

Free

Free

Dziesięć najlepszych drużyn pojedzie do Wrocławia i zagra w ścisłym finale w specjalnie przygotowanych przez nas pokojach.
Więcej informacji o II Mistrzostwach Polski w escape roomach oraz zapisy na stronie:

https://polandescape.com

Escape room (tzw. pokój ucieczki) to forma intelektualnej zabawy, w ramach której gracze zostają zamknięci w pomieszczeniu i aby się z niego wydostać, muszą przejść całą fabułę oraz rozwiązać serię łamigłówek, zadań manualnych czy zagadek. Nowoczesne escape roomy, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i bardzo realistycznych scenografii, gwarantują bardzo realistyczne doznania – a przede wszystkim możliwość osobistego, bezpośredniego udziału w scenariuszach znanych z ulubionych filmów, książek czy gier komputerowych.

- Biorąc pod uwagę niesamowity wzrost zainteresowania tą rozrywką oraz sukces I edycji naszych mistrzostw naturalną decyzją było zorganizowanie kolejnej. Podobnie, jak w zeszłym roku zaczynamy od czerwcowych eliminacji internetowych (tym razem będzie to gra typu point-and-click), następnie w okresie wakacyjnym w 5 miastach Polski, czyli Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Warszawie oraz w Bydgoszczy przeprowadzone zostaną eliminacje lokalne już w prawdziwych escape roomach. Zwycięzcy tych rozgrywek zmierzą się jesienią w wielkim finale we Wrocławiu. Udział w zawodach jest oczywiście bezpłatny, zaś nagroda główna to wycieczka do Budapesztu, czyli europejskiej kolebki escape roomów i wizyty w tamtejszych pokojach ucieczki – wyjaśnia Jakub Caban z Lockme.pl, współorganizator wydarzenia.

Polska jest póki co jedynym krajem na Świecie, który organizuje swoje krajowe mistrzostwa w escape roomach. Związane jest to z bardzo szybkim rozwojem tej dziedziny rozrywki w kraju nad Wisłą – pierwszy polski pokój powstał 4 lata temu, wiosną 2014 roku, a już jest ich blisko 1000 – oraz równie szybkim rozwojem ruchu społecznościowego z nią związanego. Według raportu ogólnopolskiego serwisu Lockme.pl w 2017 roku escape roomy odwiedziły ponad 4 miliony osób.

- Polska uchodzi obecnie za stolicę pokojów ucieczki. W żadnym innym kraju, nawet w USA czy Rosji, rynek ten nie rozwinął się tak szybko. Naszymi mistrzostwami chcemy więc z jednej strony podkreślać zaawansowanie polskiej sceny, a z drugiej stwarzać pasjonatom możliwość nawiązywania oficjalnej rywalizacji, co i tak było już zauważalne na forach, gdzie drużyny prześcigały się w czasach wyjścia z poszczególnych escape roomów. Ruch sportowy jest tu coraz wyraźniejszy i coraz głośniejszy – dodaje Grzegorz Cholewa z Exit19.pl, współorganizator wydarzenia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej