Going. | Mistrzostwa Poland Escape / zgłoszenia na eliminacje - Miasto Wrocław

Mistrzostwa Poland Escape / zgłoszenia na eliminacje

10:00 | Sobota, 23 czerwca 2018
Miasto Wrocław

Inne

Free

Free

Dziesięć najlepszych drużyn pojedzie do Wrocławia i zagra w ścisłym finale w specjalnie przygotowanych przez nas pokojach.
Więcej informacji o II Mistrzostwach Polski w escape roomach oraz zapisy na stronie:

https://polandescape.com

Escape room (tzw. pokój ucieczki) to forma intelektualnej zabawy, w ramach której gracze zostają zamknięci w pomieszczeniu i aby się z niego wydostać, muszą przejść całą fabułę oraz rozwiązać serię łamigłówek, zadań manualnych czy zagadek. Nowoczesne escape roomy, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii i bardzo realistycznych scenografii, gwarantują bardzo realistyczne doznania – a przede wszystkim możliwość osobistego, bezpośredniego udziału w scenariuszach znanych z ulubionych filmów, książek czy gier komputerowych.

- Biorąc pod uwagę niesamowity wzrost zainteresowania tą rozrywką oraz sukces I edycji naszych mistrzostw naturalną decyzją było zorganizowanie kolejnej. Podobnie, jak w zeszłym roku zaczynamy od czerwcowych eliminacji internetowych (tym razem będzie to gra typu point-and-click), następnie w okresie wakacyjnym w 5 miastach Polski, czyli Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Warszawie oraz w Bydgoszczy przeprowadzone zostaną eliminacje lokalne już w prawdziwych escape roomach. Zwycięzcy tych rozgrywek zmierzą się jesienią w wielkim finale we Wrocławiu. Udział w zawodach jest oczywiście bezpłatny, zaś nagroda główna to wycieczka do Budapesztu, czyli europejskiej kolebki escape roomów i wizyty w tamtejszych pokojach ucieczki – wyjaśnia Jakub Caban z Lockme.pl, współorganizator wydarzenia.

Polska jest póki co jedynym krajem na Świecie, który organizuje swoje krajowe mistrzostwa w escape roomach. Związane jest to z bardzo szybkim rozwojem tej dziedziny rozrywki w kraju nad Wisłą – pierwszy polski pokój powstał 4 lata temu, wiosną 2014 roku, a już jest ich blisko 1000 – oraz równie szybkim rozwojem ruchu społecznościowego z nią związanego. Według raportu ogólnopolskiego serwisu Lockme.pl w 2017 roku escape roomy odwiedziły ponad 4 miliony osób.

- Polska uchodzi obecnie za stolicę pokojów ucieczki. W żadnym innym kraju, nawet w USA czy Rosji, rynek ten nie rozwinął się tak szybko. Naszymi mistrzostwami chcemy więc z jednej strony podkreślać zaawansowanie polskiej sceny, a z drugiej stwarzać pasjonatom możliwość nawiązywania oficjalnej rywalizacji, co i tak było już zauważalne na forach, gdzie drużyny prześcigały się w czasach wyjścia z poszczególnych escape roomów. Ruch sportowy jest tu coraz wyraźniejszy i coraz głośniejszy – dodaje Grzegorz Cholewa z Exit19.pl, współorganizator wydarzenia.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  sukces     dziedziny     wydarzenia     forach     ktory     cala     krajem     wyrazniejszy     nastepnie     warszawie     bardzo     glowna     europejskiej     pokojach     sceny     oficjalnej     przejsc     zagadek     roku     jest     ucieczki     cholewa     szybkim     kolejnej     miliony     zaawansowanie     exit19pl     ponad     nowoczesne     wiosna     informacji     czyli