Going. | Wieczory Tańca nad Wisłą - West Coast Swing - Pomost 511

Wieczory Tańca nad Wisłą - West Coast Swing

19:00 | Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Pomost 511

Spotkanie

Free

Free

Poniedziałkowe wieczory w Pomoście 511 dedykowane są tańcowi! Początkujący mogą przyjrzeć się technikom tańca, postawić pierwsze kroki, a obserwatorzy rozkoszować się widokiem tańczących profesjonalistów. Zapraszamy na WEST COAST SWING!

WEST COAST SWING (w skrócie: WCS lub West) to taniec w parach, który powstał w USA. Jego historia sięga lat 50-tych XX-tego wieku. Wywodzi się z lindy hopa i stąd jego swingowa historia, z jazz’em i blues’em w tle. Najważniejsze jest jednak to, że West to ciągle rozwijający się taniec, który dostosowuje się do obecnie panujących trendów muzycznych. Dzięki temu może być tańczony do większości muzyki słyszanej w radio: od pop’u, przez r’n’b i hip hop, po niektóre kawałki rock’owe. Duże zróżnicowanie muzyki, do której może być tańczony, możliwości improwizacji jakie daje i wszechstronność powodują, że jest obecnie najbardziej swobodnym i uniwersalnym tańcem, jaki istnieje.

LEKCJĘ POPROWADZĄ:
Marta Nita i Piotr Lenart - od 2012r. regularnie biorą udział w europejskich eventach, ucząc się od najlepszych instruktorów i tancerzy Westa, prowadzą regularne zajęcia, warsztaty i praktisy westowe w Warszawie oraz warsztaty w całym kraju, a także za granicą. Aktywnie angażują się również w promocję Westa w Polsce. Piotr ucząc tańca wykorzystuje metodykę i swoje doświadczenie tak, by każde zajęcia zawierały zarówno dużą dawkę informacji, jak i dobrej zabawy. Marta jest „mózgiem” wszystkich warsztatów i zajęć, organizatorką, a ja jako prowadząca zajęcia skupia się przede wszystkim na płynności ruchu oraz technice.

19:00-19:45 => flashmob (dla osób uczących się już WCS i znających podstawy)
19:45-20:30 => darmowa lekcja wprowadzająca – West Coast Swing, poziom "0"
od 20:30 => praktis taneczny z widokiem na Wisłę ;)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej