Going. | Mariana Sadovska & Christian Thome - Teatr Powszechny

Mariana Sadovska & Christian Thome

18:00 | Niedziela, 19 października 2014

Teatr Powszechny

Koncert

40 zł

40 zł

Kolaż tradycyjnych pieśni ukraińskich i awangardowej muzyki elektro-akustycznej. Duet na głos i harmonium oraz perkusję i laptop.
Dzikość i liryzm. Urbanistyczno-archaiczne kompozycje i aranżacje Sadovskiej - w założeniu abstrakcyjne - w ciągu ostatniego roku zostały naznaczone historią: konkretnym doświadczeniem kijowskiej rewolucji, buntu, żałoby, wojny.

Mariana Sadovska ? głos, harmonium, cytra, drumla
Christian Thomé ? perkusja, elektronika

Mariana Sadovska (Kolonia, DE / Lwów, UA): kompozytorka, wokalistka, multi-instrumentalistka, aktorka. Po ukończeniu Akademii Muzycznej we Lwowie, była związana m.in. z Teatrem Lesia Kurbasa i OPT Gardzienice. Zajmuje się muzyką eksperymentalną i improwizowaną, łącząc nowoczesne formy muzyczne z world music. Współpracowała m.in. z nowojorskimi muzykami Anthonym Colemanem, Michaelem Alpertem, Frankiem Londonem (CD ?Borderland?, Dangerous Music, USA, 2005). Koncertowała m.in. w Brooklyn Academy of Music i Symphony Space w Nowym Jorku, a także na festiwalach w Izraelu, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Anglii, Ukrainie, Armenii, Afganistanie, Turcji, Polsce.
Ze swoim niemieckim zespołem Borderland nagrała płytę ?Just not forever? (Wismar Records 2011). Od 2001 roku komponuje muzykę dla zespołów teatralnych i muzycznych, ostatnio dla legendarnego Kronos Quartet (?Chernobyl. The Harvest? ? premiera w 2013 w Kijowie i Nowym
Jorku).

O CO SIĘ ZABIJAĆ? WOJNA. POKÓJ. UKRAINA

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej