Going. | Otwarcie Festiwalu Noc Żywych Bębnów - Żarty Żartami

Otwarcie Festiwalu Noc Żywych Bębnów

20:30 | Piątek, 15 czerwca 2018
Żarty Żartami

Koncert

10/15zł

10/15zł

W piątek 15 czerwca o godz. 20.30 zapraszamy do klubu Żarty Żartami na otwarcie tegorocznej Nocy Żywych Bębnów - największego w tym roku krajowego festiwalu muzyki afrykańskiej z okazji 15-lecia City Bum Bum, pierwszej w Polsce szkoły muzyki i tańca Afryki Zachodniej.

Zaszczyt otwarcia urodzinowej fety przypadnie w udziale zagranicznym artystom reprezentującym odmienne muzyczne style, których łączy bezgraniczna miłość do Afryki i do multi-kulturowego świata w ogóle.

Z jednej strony Mamadou Ba aka "Goo", urodzony w Senegalu artysta, muzyk i poeta, grający natchnioną, transową muzykę gitarową, do której śpiewa i melorecytuje w języku Wolof swoje piękne, liryczne teksty. Koncerty Goo są zawsze swego rodzaju eksperymentem na granicy muzyki i teatru, w czasie których artysta angażuje słuchaczy do uwagi i skupienia;

z drugiej strony - prawdziwy wulkan energii: Afrikos Bugnai z Litwy, 14-osobowa orkiestra wykonująca tradycyjne zachodnioafrykańskie rytmy, piosenki i choreografie taneczne w kolorowym, interakcyjnym show. Szkoła muzyki afrykańskiej z Wilna to od wielu lat przyjaciel City Bum Bum. Obie szkoły i formacje muzyczne realizują na gruncie muzyki afrykańskiej historyczną koncepcję tzw. Djembepospolitej Obojga Narodów, choć hołdują myśli, że krajem nas wszystkich jest w pierwszej kolejności - świat.

To będzie magiczne otwarcie 15. urodzin City Bum Bum i zarazem znakomita rozgrzewka przed głównym koncertem Nocy Żywych Bębnów następnego dnia, 16 czerwca w klubie Wytwórnia.

Zapraszamy!!!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej