Going. | Pablopavo i Ludziki + Świetliki - Centrum Kultury w Lublinie

Pablopavo i Ludziki + Świetliki

20:00 | Czwartek, 14 czerwca 2018
Centrum Kultury w Lublinie

Koncert

20/30zł

20/30zł

Koncert w ramach 5.Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych Dźwięki Słów
---

14 CZERWCA / CZWARTEK
Centrum Kultury w Lublinie
Wirydarz / godzina 20:00

PABLOPAVO I LUDZIKI
Pablopavo śpiewa, komponuje, pisze teksty i jest znakomitym „opowiadaczem”. Pierwszy zespół założył z przyjaciółmi ze szkoły. Początkowo występował jako gitarzysta i wokalista.

Od roku 1996 do dziś Pablopavo jest członkiem Antikonsjum rekords – nieformalnej grupy muzykujących przyjaciół, która okazała się szkołą muzyki i nie tylko muzyki. W roku 1999 powstała Magara – zespół w którym Pablo był wokalistą i gitarzystą. W międzyczasie powstało Zjednoczenie Sound System, z którym Pablo związany jest do dziś. Zagrali razem kilkaset koncertów. W roku 2003 powstał zespół Vavamuffin, w którym Pablo jest jednym z trzech wokalistów. Pablopavo występował również w zespole Sedativa oraz projekcie/sound systemie Ba-Lan. Przez wszystkie te lata Pablo współpracował też z różnymi zespołami i solistami, śladem po tej działalności jest około 40 płyt i niezliczona ilość koncertów.

Od 2007 roku Pablo pracował nad solową płytą pt. „Telehon”, która pod szyldem Pablopavo i Ludziki ukazała się we wrześniu 2009 roku. 30 marca 2011 ukazała się płyta – 10 Piosenek „Pablopavo i Ludziki”. 28 listopada 2011 pojawił się krążek – „Głodne Kawałki” Pablopavo i Praczas. To nowe przedsięwzięcie z producentem i autorem Rafałem "Praczasem" Kołacińskim. Od niedawna Pablo ma też audycje w radio Roxy -"Tramwaj z Pragi" .


ŚWIETLIKI
Świetliki to grupa muzyczna zaliczana do nurtów alternatywnego rocka, poezji śpiewanej i piosenki literackiej. Wokalistą zespołu jest, posługujący się charakterystyczną manierą melorecytacji, poeta Marcin Świetlicki. Zespół został założony właśnie przez Świetlickiego oraz członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy Świetlickiego, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie "nowej", piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji, ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy, było artystycznym celem powstającego zespołu.

Zespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających: „Ogród koncentracyjny” ( 1995), „Cacy cacy Fleischmaschine” (1996), „Perły przed wieprze” (1999), „Złe misie” (2001), „Las putas melancolicas” (2005) oraz „Sromota” (2013).

Bilety:
20 zł ulgowy
30 zł normalny
Dostępne w Kasie Centrum Kultury w Lublinie lub pod linkiem http://tiny.pl/g8ghz

Info:
www.dzwiekislow.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  2001     znacznie     dzwieki     kilkaset     rowniez     trzech     utrata     lublinie     powstalo     maniera     2011     swietlicki     ilosc     1999     zagrali     jako     wokalistow     praczasem     zespoluzespol     ogrod     bezplciowym     nieformalnej     gitarzysta     szkoly     gdzie     atrakcyjnej     koncentracyjny     sladem     poety     komunikowania     pablopavo     piosenki