Going. | Przy starym gramofonie - 3. spotkanie z Jerzym Płaczkiewiczem - Centrum Sztuki Filmowej

Przy starym gramofonie - 3. spotkanie z Jerzym Płaczkiewiczem

18:00 | Piątek, 15 czerwca 2018
Centrum Sztuki Filmowej

Spotkanie

14 zł

14 zł

PRZY STARYM GRAMOFONIE vol. 3

PRZY STARYM GRAMOFONIE, czyli z... przedwojenną muzyką na pierwszym planie. W programie muzyka z unikatowych starych płyt, opowieści o niej autorstwa JERZEGO PŁACZKIEWICZA oraz pokazy filmowe. Na trzecie spotkanie zapraszamy w piątek, 15 czerwca, o godz. 18:00.

Podczas spotkań widzowie wysłuchają fragmentów muzyki i piosenek z oryginalnych płyt szelakowych z lat 20. i 30. XX wieku odtwarzanych na zabytkowym gramofonie.
Przewodnikiem po świecie muzyki pokrytym patyną czasu będzie JERZY PŁACZKIEWICZ - miłośnik płyt, nut, wydawnictw dotyczących przedwojennej muzyki, jeden z największych w Polsce znawców historii tanga. Autor muzycznych audycji radiowych i telewizyjnych, którego matką była Lili Larys - artystka teatrów przedwojennych i tancerka.

15 czerwca, piątek, godz. 18:00
SPOTKANIE 3
Wielkie głosy na srebrnym ekranie.

Fragmenty piosenek oraz mnóstwo anegdot i ciekawostek czeka na wszystkich widzów mających sentyment do muzyki lat 20. i 30 XX wieku. Dźwięki muzyki i piosenek utrwalone na płytach szelakowych popłyną z oryginalnego, zabytkowego gramofonu.

Po prezentacji zapraszamy na film:

KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY
reż. Karel Lamac
Niemcy 1935, 83 min
obsada: Jan Kiepura, Inge List, Theo Lingen

Tenor Jan Kiepura, „Chłopak z Sosnowca”, prezentuje swój talent śpiewaczy i aktorski w filmowym qui pro quo. Sklepikarz zamienia się miejscami ze sławnym tenorem...

Bilety:
bit.ly/przy_starym_gramofonie_3

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej