Going. | KALINA i Beata Bocek - Centrum Kultury w Lublinie

Koncert w ramach 5.Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych Dźwięki Słów
---

16 CZERWCA / SOBOTA
Centrum Kultury w Lublinie
Wirydarz / godzina 20:00
wstęp wolny

BEATA BOCEK, godz. 20.00
Beata Bocek to czeska pieśniarka polskiego pochodzenia, śpiewająca autorka urodzona i wychowana w czeskim Cieszynie. Śpiewa i pisze swoje piosenki po polsku, czesku i w gwarze śląskiej, ale jest też świadomą obywatelką Europy – ma więc w repertuarze teksty angielskie, szwedzkie, czy też francuskie. Jej twórczość można wpisać w konwencję world folk, art folk, współczesny folk rock.

Beata śpiewa głównie o miłości i wolności, czyli o wszystkim co wydaje się najważniejsze w życiu. Miłość, wolność i tęsknota za nimi są nie tylko w słowach, ale też w sposobie śpiewania. Teksty złożone z prostych słów ujmują prawdą. Beata Bocek potrafi też zaskakiwać niekonwencjonalnością, śpiewa o zwykłych sprawach i najzwyklejszych przedmiotach, marzeniach, ale w sposób niezwykły, ujmujący... Na swoim koncie ma już trzy wydane albumy: „Ja tutaj mieszkam” z 2012 r., „O Tobje” z 2016 r. i „One moment” z 2017 r.


KALINA, godz. 22.00
Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, choć debiutuje jako wokalistka i autorka zarówno muzyki, jak i tekstów, jako aktorka od wielu lat z powodzeniem występuje w produkcjach telewizyjnych, teatralnych, czy kinowych. Gra na harfie i fortepianie, swoją debiutancką płytę wydaną w 2017 r. określa jako „muzykę rozrywkową z poetyckim backgroundem”. „Czyste Szumienie” – bo tak zatytułowany jest album – wyróżnia się na wielu poziomach: porywa lekkością, imponuje rozmachem, wzrusza i zachwyca – przede wszystkim zaś jest oryginalną, muzyczną propozycją najwyższej próby, wymykającą się klasyfikacjom i pomimo przebojowego potencjału zdecydowanie odmienną od przeważającej większości krajowych produkcji.

W wersji koncertowej „Czyste Szumienie” rozbudowane jest o siłę brzmienia żywych instrumentów i oczywiście harfę, której akustyczne brzmienie tworzy baśniowy, melodyjny przekaz. Lirykę elektroniczną dominuje band, dający autentyczność i w ten sposób powstaje „zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła” - jak ilustrują sami artyści.


Info:
www.dzwiekislow.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  wiekszosci     wydaje     okresla     oryginalna     wolnosc     piosenki     hlimipawlukiewicz     folk     kultury     swoim     teatralnych     brzmienie     ilustruja     stworzenie     potrafi     liryke     lubliniewirydarz     pomimo     muzyke     sami     dzwieki     obywatelka     nimi     aktorka     wspomnien     niezwykly     koncert     spiewa     slaskiej     odmienna     prawda     melodyjny