Going. | Yellow&Blue – obraz współczesnej Ukrainy – wystawa plakatów - Warsztaty Kultury

Yellow&Blue – obraz współczesnej Ukrainy – wystawa plakatów

11:00 | Czwartek, 28 czerwca 2018
Warsztaty Kultury

Sztuka

Free

Free

Projekt „Yellow&Blue” prezentuje Ukrainę – interesującą i jaskrawą. Poprzez graficzny język plakatów pokaże tradycje, lokalizacje i cechy, które nie są łatwe do znalezienia w przewodnikach. Tereny mieszkalne, przepełnione plaże, transport publiczny, tradycyjne instrumenty muzyczne, Karpaty, lokalne fast foody i biesiady – to, co jest najbardziej interesujące. Projekt stara się pokazać inne spojrzenie na wydarzenia historyczne, zjawiska społeczne i kulturowe, które są dobrze znane mieszkańcom Ukrainy, ale często nieznane obcokrajowcom. W ten sposób tworzy nowoczesny i ironiczny obraz Ukrainy. Projekt rozpoczął się w 2016 roku. Do dziś powstało 30 plakatów stworzonych przez 15 ilustratorów.

Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości nowoczesną ilustrację na Ukrainie i zagranicą.

ekspozycja od 28 czerwca do 1 lipca 2018 w godz. 11.00-19.00 | 2-31 lipca 2018 – od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-17.00

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej