Going. | Lato Ludzi - Teatr Leśny - Jaśkowa Dolina

Zapraszamy na Lato Ludzi w Teatrze Leśnym!
W tym roku świętujemy 20 - lecie Winda - Gdański Archipelag Kultury, organizatora wydarzeń w Teatrze Leśnym.

16 czerwca

godz 16:00

___Wszystko mi mówi, że kocham cię życie... - piosenki Wojciecha Młynarskiego w opracowaniu Mariusza Wali śpiewają młodzi soliści, wychowankowie Klubu Winda - GAK

wystąpią:

Julia Brudzyńska
Oliwia Chruszczewska
Helena Daniluk
Marta Dobrowolska
Alicja Gęba
Marcelina Janulewicz
Manuela Stokfisz
Amelia Sobczyńska
Daniela Walkowska
Lena Zastawny
Małgorzata Zdrojewska

Zespół:

Mariusz Wala - piano
Michał Zienkowski - gitara
Tomasz Przyborowicz - bas
Irek Kaczmar - perkusja


___program Gdy mi Ciebie zabraknie w wykonaniu zespołu Kasia i My przy Winda – GAK

___Goście Windy: Valery i Antoni Filipov

Antoś Filipov jest jedynym dzieckiem autystycznym w Polsce, które dzielnie zmagając się z chorobą opanowało klasyczną technikę gry na gitarze i śpiew.

Antoś w świecie muzyki jest wolny od ograniczeń autyzmu, muzyka jest jego rozmową ze światem, jest słowami których nie potrafi wypowiedzieć zachwytem którego nie potrafi wyrazić, miejscem gdzie nie jest sam.

Antoś jest małym Ambasadorem dzieci z autyzmem. Chętnie i radośnie dzieli się swoją twórczością z ludźmi: bierze udział w festiwalach muzycznych i koncertach, zwycięża w konkursach muzycznych. Dzięki temu na drodze trudnej walki z autyzmem, stawia wielkie kroki w kierunku pokonywania trudności związanych z brakiem samodzielności, opóźnieniem w rozwoju intelektualnym i rozwoju mowy, kontrolą nad własnymi emocjami, nawiązywaniem relacji z innymi ludźmi, integracją społeczną i zawodową.


___Koncert fortepianowy uczniów Winda - GAK przygotowanych przez pianistkę - Lidię Zhukovą. Wystąpią:


Katarzyna Rink

___P. Wedgwood: To Jazzy, My Dog

Szymon Witkowski

___F. Chopin: Walc no. 19 op. posth. a - moll

___P. Czajkowski: Pory roku: Czerwiec - Barkarola

___F. Chopin: Preludium no. 20 op. 28 c-moll

Karolina Magnuszewska

___F. Chopin: Preludium e-moll op. 28 nr. 4

___ M. Schmitz: Boogie Boy


godz. 18:00

____spektakl W poszukiwaniu Lailonii
Teatr społeczny biuro rzeczy osobistych & Remont Pomp

Spektakl W poszukiwaniu Lailonii jest wynikiem improwizacji inspirowanych jedną z bajek Leszka Kołakowskiego. Aktorzy wykorzystując tyczki bambusowe próbują ustalić w jakiej stronie świata leży Lailonia. Szukają na mapach, na morzu i lądzie, w małych wsiach i miasteczkach. Czy uda im się odszukać zaginione królestwo... A może Ty im pomożesz?
Zapraszamy publiczność do wspólnego działania w poszukiwania zaginionej Lailonii.

Prowadzącym warszaty jest Tomasz Macniak - aktor Teatru BRO
Warsztaty odbędą się po zakończeniu pokazu.

Muzyka: Remont Pomp

Otwarte warsztaty Teatru BRO skierowane są dla młodzieży i osób dorosłych z doświadczeniem lub bez doświadczenia scenicznego. Warunkiem uczestnictwa jest przede wszystkim chęć udziału w spontanicznie rodzących się obrazach. Improwizowane sytuacje zachęcają uczestników do odkrywania języka ciała oraz nawiązywania kontaktu poza intelektem. Płaszczyzną porozumienia jest wspólny rytm.
Głównym narzędziem jest własne ciało w ruchu. Uczestnicy mają także możliwość wpływać na przebieg warsztatów oraz sprawdzić się w roli prowadzącego.

Celem warsztatów jest rozwijanie: wyobraźni, koncentracji, umiejętności współpracy w grupie i komunikacji , poznawania oraz wyrażania siebie.

Łączny czas warsztatów i spektaklu ok. 35 min.

___ Jan Konop Big Band & soliści: Paweł Ruszkowski i Izabela Krasucka Music, Jan Skiba, pracownicy Klubu Winda – GAK oraz goście

wstęp wolny


-------------

Jan Konop Big Band jest założoną z inicjatywy trójmiejskich muzyków orkiestrą, wykonującą oraz propagującą muzykę jazzową i bigbandową. Powstały na początku 2009 roku w Gdańsku zespół to najzdolniejsi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu AM w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Łodzi.

Jan Konop Big Band składa się z sekcji dętej (4/5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów) oraz sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, kontrabas, perkusja).

W chwili obecnej w skład zespołu wchodzą:

trąbki: Tomasz Grzegowski, Szymon Gwóźdź, Jakub Domański, Emil Miszk, Dawid Lipka, Robert Bracki

puzony: Paweł Niewiadomski, Łukasz Rakalski, Artur Olewniczak, Maciej Stromski i Dawid Klahs

saksofony: Michał Jan Ciesielski, Aleksander Kamiński, Szymon Łukowski, Marcin Stefaniak, i Łukasz Juźko

sekcja rytmiczna: Jakub Hajdub, Michał Zienkowski, Krzysztof Słomkowski, Sławomir Koryzno

więcej na: https://www.bigband.konop.pl/


____

Remont Pomp - zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach, dzbanach czy też beczkach.
W 2011 roku zespół spotkał się z Mikołajem Trzaską. W ramach festiwalu „Świat Mało Znany" Mikołaj został zaproszony przez Remont Pomp na warsztaty muzyczne, których owocem miał być koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku.
Remont Pomp jest także odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektakli Teatru Razem. Do tej pory wspólnie z teatrem współtworzył 12 spektakli.

Video
Remont Pomp
https://www.youtube.com/watch?v=2OxxQ05pzD0

____

Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych to gdyńska grupa teatralna, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Teatr, który tworzą, to nie tylko terapia, ale także działalność artystyczna otwarta na spotkania z publicznością.

Obecnie grupa liczy kilkanaście osób z terenu miasta Gdyni. W ramach Teatru BRO prowadzone są zajęcia warsztatowe, próby i pokazy spektakli, otwarte warsztaty teatralne prowadzone przez niepełnosprawnych aktorów, letnie obozy teatralne.

Teatr BRO w roku 1998 założył i do dnia dzisiejszego prowadzi pan Zbigniew Biegajło.

Największym sukcesem Teatru BRO jest zdolność łączenia funkcji artystycznej i terapeutycznej. I z tego połączenia wyrasta to, co stanowi o specyfice zespołu - jego społeczny charakter. Aktorzy zespołu BRO nie tylko chcą brać, ale może przede wszystkim dawać, proponować siebie, swoją wrażliwość.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej