Going. | Fred Frith - solo koncert oraz septet w wyjątkowym składzie - MÓZG

Fred Frith - solo koncert oraz septet w wyjątkowym składzie

21:00 | Piątek, 29 czerwca 2018
MÓZG

Koncert

25 zł

25 zł

godz. 21:00, wstęp – 25 zł

Fred Frith jest jednym z tych artystów, którzy wywarli wpływ na wielu muzyków związanych z “Mózgiem” w latach 90-tych poprzedniego wieku. Można też powiedzieć, że pewien specyficzny, wolnościowy, duch muzyczny zawarty w filmie “Step Across the Border”, towarzyszył tworzeniu się “Mózgu” i jego sceny. Pierwszym dużym koncertem, zorganizowanym pod flagą “Mózgu” był koncert grupy Fred Frith Guitar Quartet. To wydarzenie odbywające się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy 30 listopada 1995 roku, sprawiło, że o “Mózgu” stało się po raz pierwszy głośno w Polsce i na świecie.
Przez powyższe fakty Frith stał się ważną personą w prawie 25 letniej historii klubu, choć na scenie “Mózgu” wystąpił później zaledwie 2 krotnie, z koncertami solowymi.
Tym razem, w pierwszej części wieczoru, zobaczymy go także solo, notomiast druga część to wspólny koncert Fritha z 3 pokoleniową grupą muzyków, ściśle związanych z “Mózgiem” od zawsze.

FRED FRITH
jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i improwizatorem. Już od prawie 50 lat generuje wszelkiego rodzaju hałas, począwszy od ikonicznego rockowego zespołu Henry Cow, który założył wspólnie z Timem Hodgkinsonem w 1968 roku. Frith jest najlepiej znany jako pionier gitary elektrycznej i improwizator, ale także jako autor piosenek i kompozytor muzyki do filmu, tańca czy teatru. Dzięki zespołom takim jak Art Bears, Massacre, Skeleton Crew, Keep the Dog, the Fred Frith Guitar Quartet czy Cosa Brava pozostał blisko swoich korzeni osadzonych w rocku i muzyce folkowej, a jednocześnie rozszerzył swoje zainteresowania w wielu rozmaitych kierunkach. Jego kompozycje były wykonane przez składy takie jak Szkocka Orkiestra Symfoniczna BBC czy zespoły rockowe.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  bydgoszczy     frith     najlepiej     wykonane     jest     zespolu     1995     rockowego     solo     koncertami     folkowej     across     wieku     muzyczny     ktorzy     notomiast     poczawszy     jego     wstep     muzyki     kompozytorem     towarzyszyl     sceny     powyzsze     orkiestra     2100     scenie     wplyw     listopada     osadzonych     halas     duzym