Going. | Koncerty w samo południe - Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

Koncerty w samo południe. Koncert klawesynowy Elżbiety Stefańskiej i Mariki Kato
„Solo i w duecie”. W programie: M. K. Ogiński – Polonez na 4 ręce G-dur, 4 Polonezy; J. Elsner – Rondo a la Krakowiak; W. A. Mozart – Sonata D-dur na 4 ręce KV 381, Wariacje C-dur KV 265, Marsz turecki na 4 ręce; J. K. Vanhal – 3 utwory na 4 ręce; A. Soler – Fandango.

Elżbieta Stefańska – klawesynistka, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Zajmowała się muzyką od lat najwcześniejszych pobierając nauki u swego ojca – pianisty Ludwika Stefańskiego. Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, pod kierunkiem wybitnego klawesynisty niemieckiego, profesora Hansa Pischnera. Po uzyskaniu dyplomu swoje umiejętności wzbogacała na międzynarodowych kursach w Sienie i Weimarze, u znakomitych klawesynistów, m.in. Zuzanny Ruzickovej czy Ruggiera Gerlina. W jej repertuarze znajdują się dzieła muzyki solowej oraz kameralnej okresu renesansu, baroku i klasycyzmu, jak również utwory XX-wieczne. Koncertowała w wielu krajach Europy i Azji oraz USA. Wielokrotnie nagradzana na konkursach krajowych i zagranicznych.

Mariko Kato – japońska pianistka i klawesynistka, absolwentka Szkoły Muzycznej w Uozu. Laureatka japońskich konkursów pianistycznych. Studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie pobierając nauki u prof. Elżbiety Stefańskiej, z którą zaczęła występować w duecie; razem grały w Polsce, Francji, na Ukrainie i w Japonii. Od 2010 roku pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, jako nauczycielka i akompaniatorka.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej