Going. | Wiosna Filmów 2018 - Kino Pod Baranami

WIOSNA FILMÓW
w Kinie Pod Baranami

11-17 czerwca 2018

W czerwcu w Kinie Pod Baranami po raz czwarty zagości Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, prezentujący najgłośniejsze filmy sezonu. Będzie to okazja, by zobaczyć siedem produkcji docenionych na najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwalach.

W programie znalazł się nominowany do 11 włoskich nagród filmowych thriller Neapol spowity tajemnicą, którego twórcą jest Ferzan Özpetek. To trzymająca w napięciu opowieść o namiętności i brutalnej zbrodni, w której racjonalność miesza się z magią. Na ekranie pojawi się również nagrodzony pięcioma Cezarami dramat kryminalny Do zobaczenia w zaświatach Alberta Dupontela. To historia dwóch weteranów I wojny światowej, którzy znajdują niekonwencjonalny sposób na to by wyrównać rachunki z ojczyzną. W ramach przeglądu widzowie Kina Pod Baranami zobaczą również jeden z najszerzej komentowanych filmów zeszłorocznego Berlinale. Thriller Utoya - 22 lipca autorstwa Erika Poppe to nakręcona w jednym ujęciu próba rekonstrukcji tragicznych wydarzeń z 2011 roku, w trakcie których w wyniku szaleńczego ataku Andersa Breivika zginęło łącznie 69 osób.
Uhonorowany Nagrodą Jury w Wenecji oraz ośmioma nagrodami Izraelskiej Akademii Filmowej dramat Fokstrot opowiada o parze, której syn ginie podczas służby wojskowej na opustoszałym posterunku. Reżyser Samuel Maoz, twórca nagrodzonego Złotym Lwem filmu Liban, stworzył przejmujący portret rodziny w rozkładzie oraz kraju w permanentnym stanie wojny. Obietnica poranka Erica Barbiera to adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary'ego, jedynego francuskiego pisarza dwukrotnie uhonorowanego Nagrodą Goncourtów. W rolach głównych wystąpili Pierre Niney, znany polskiej publiczności z filmu Frantz François Ozona, oraz Charlotte Gainsbourg, która za tę rolę otrzymała nominację do Cezara oraz Nagrody Lumiere.
Mahamat-Saleh Haroun, twórca wielokrotnie nagradzanej Suszy, powraca z filmem Jesień we Francji - opowieścią o pochodzącym z Republiki Środkowoafrykańskiej ojcu dwójki dzieci, któremu pewna Francuzka oferuje dach nad głową. Mimo łączącego ich uczucia para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom.
W programie tegorocznej edycji znalazło się również fantastyczne kino kulinarne w postaci prezentowanego na tegorocznym Berlinale filmu Ramen. Smak wspomnień. Dramat Erica Khoo to pełna ciepła opowieść o młodym kucharzu, który po śmierci rodziców rusza do Singapuru w poszukiwaniu swoich korzeni, nieoczekiwanie odnajdując nie tylko swoich krewnych, ale i inspirację do tworzenia niezwykłych azjatyckich dań.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej