Going. | B.yhzz DJ set [PL], Moor Mother [US], Trio SFD (Colin Stetson, Greg Fox, Trevor Dunn) [US] @ AAF 2018 Warszawa - Centrum Praskie Koneser

B.yhzz DJ set [PL], Moor Mother [US], Trio SFD (Colin Stetson, Greg Fox, Trevor Dunn) [US] @ AAF 2018 Warszawa

20:00 | Czwartek, 4 października 2018

Centrum Praskie Koneser

Koncert

45 zł

45 zł

B.yhzz (Intruder Alert) [PL]
B.yhzz (wym. "bi-łajz") debiutował w 2016 roku epką Contra, wydaną przez kanadyjsko-meksykański label Infinite Machine. Z każdym kolejnym releasem B.yhzz oddalał się od stylistyki clubowej, tworząc kompozycje, którym bliżej było do muzyki ambientowej, industrialnej i noise'u. W czerwcu tego roku ukazał się jego debiutancki album Rejection, Blessing, który został zauważony m.in. przez Fact Magazine. B.yhzz jest założycielem i kuratorem Intruder Alert - labelu oraz cyklu wydarzeń, prezentujących nową falę muzyki eksperymentalnej.

Moor Mother [US]
Amerykańska wokalistka, artystka wizualna i poetka. W swoich eksperymentalnych projektach przemierza gatunki od noise przez hip hop, aż do punk rocka. Jej twórczość jest bezkompromisowa, określana hardcore’ową poezją, muzycznym buntem. Sama Moor Mother kategoryzuje siebie używając terminów jak „podróżująca w czasie” oraz „mówczyni prawdy”. Jej debiutancki album Fetish Bones został uznany jednym z najlepszych albumów eksperymentalnych roku przez Rolling Stone i Pitchfork oraz jednym z najlepszych albumów roku miesięcznika The Wire.

Trio SFD (Colin Stetson, Greg Fox,Trevor Dunn) [US]
Kolaboracja saksofonisty Colina Stetsona (współpracował z takimi legendami muzyki współczesnej, jak Tom Waits, Arcade Fire, Laurie Anderson, Lou Reed, Bill Laswell, The Chemical Brothers, Animal Collective czy David Gilmore), perkusisty Grega Foxa (ZS, Liturgy) i basisty Trevora Dunna (Mr. Bungle, Fantômas czy Melvins), skupia się przede wszystkich na energicznych ekstremach dynamiki, gęstości i fizyczności, jeszcze bardziej eksplorując koncept “maksymalizmu”, jak zespół EX EYE (do którego należą Stetson i Fox), ale w kontekście improwizacji. To będą pierwsze koncerty Trio SFD w Polsce!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej