Going. | We will fail Live [PL], Shygirl Live [UK], Lotic Live [US], East Man & Saint P [UK], Yves Tumor Live [US], Errorsmith Live [DE] @ AAF 2018 Warszawa - Centrum Praskie Koneser

We will fail Live [PL], Shygirl Live [UK], Lotic Live [US], East Man & Saint P [UK], Yves Tumor Live [US], Errorsmith Live [DE] @ AAF 2018 Warszawa

21:00 | Piątek, 5 października 2018

Centrum Praskie Koneser

Koncert

35 zł

35 zł

We will fail [PL]
Pod pseudonimem We Will Fail kryje się polska artystka Aleksandra Grünholz tworząca muzykę elektroniczną w charakterystycznym skrupulatnym stylu. Jej twórczość, na pozór mroczna i ciężka, jest pełna ekstrawaganckich detali, które nadają utworom industrialną harmonię. W ramach koncertów na AAF We Will Fail zagra materiał z nowej płyty.

Shygirl [UK]
Londyńska autorka tekstów i DJ-ka, silnie osadzona w odmętach estetyki klubowej. Współzałożycielka wytwórni NUXXE wraz z Segą Bodegą i Coucou Chloe. Jej podwójny singiel MSRYNNVR był nagraniem inicjującym działalność wytwórni w 2017. Zarówno nagrania, jak i występy na żywo, ukazują jej talent do znajdowania dźwięków definiujących twoje najbardziej udane wieczory i oddawania ich doprawionych sarkazmem i czarnym humorem.

Lotic [US]
Po przeprowadzce do Berlina amerykańscy DJ i producenci J’Kerian Morgan współtworzyli kolektyw Janus, który stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej oryginalnych ruchów w awangardowej muzyce klubowej stolicy Niemiec. Wydarzeniem, które pozwoliło im rozwinąć apokaliptyczny aliaż destrukcyjnych bitów i wypaczonej elektroniki eksperymentalnej, było wydanie w 2015 roku mini-albumu Heterocetera. Na festiwalu Avant Art usłyszymy muzykę z wydanej w lipcu 2018 roku przez Tri Angle Records debiutanckiej płyty długogrającej Power, której punktem wyjścia jest poszukiwanie metod wyrażania i doświadczania mocy.

East Man & Saint P [UK]
East Man jest nowym projektem angielskiego twórcy muzyki elektronicznej Anthony’ego Harta, poprzedzającym jego ostatnie muzyczne przedsięwzięcie jako Basic Rhythm. Jego wyjątkowe podejście do grime’u zakłada redukcję brzmienia do podstaw, wprowadzając równocześnie elementy dancehallu, drum&bass oraz techno, które zwiększają moc głosów raperów w utworach. Na AAF wystąpi z zaproszonym brytyjskim MC Saint P.

Yves Tumor [US]
Sean Bowie, znany jako Yves Tumor, to artysta o nieograniczonym poziomie kreatywności. Tworzy swoją historię poprzez destrukcyjne występy, podczas których prowokacyjnie i odważnie wchodzi w interakcje z publicznością. Bowie jest jednym z najlepszych współczesnych wykonawców grających na żywo. Porównywany do takich twórców jak NON i Mykki Blanco, Bowie ma w swoim repertuarze to co egzotyczne, eksperymentalne i eteryczne. Ubiegłoroczny album Experiencing the Deposit of Faith, który udostępnił za darmo, zaskakuje powagą, pięknem i niezwykłą pasją. Efektem rozwijającej się kariery Yves Tumor’a jest kontrakt z Warp Records i singiel Void z lipca 2018 r. To będzie jego rok!

Errorsmith [DE]
Berliński artysta Errorsmith jest poważaną postacią na niemieckiej scenie klubowej od połowy lat 90-tych. Poprzez własne wydawnictwa i współpracę w ramach MMM (z rezydentem Berghain, Fiedelem) i Smith n Hack (z Soundstream/Soundhack), Errorsmith bawi się granicami muzyki tanecznej. Pomimo osadzenia w klubowym soundzie, jego muzyka skłania się ku eksperymentom, przez co jest wyjątkowo intrygująca. Po 20 latach na scenie w 2017 roku nakładem PAN ukazał się długo oczekiwany album Superlative Fatigue.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej