Going. | W Brzask no. 18 - Królikarnia

Iza Smelczyńska jest muzykolożką i improwizatorką zainteresowaną muzyką elektroniczną i eksperymentem. Występuje solo i w duecie Euphonia Pseudolarix. Łączy stare z nowym i analogowe z cyfrowym. Korzysta z mikrofonów kontaktowych, gramofonu, kaset i nagrań terenowych. W eseju dźwiękowym przygotowanym na W Brzask skupi się na głosach i odgłosach słyszanych z oddali oraz odbijających się echem nawoływaniach.

Następnie wysłuchamy duetu Djskiego Bąż i Stara Alikwoka. Będzie to przegląd repertuaru fletowego z różnych epok, przysłuchamy się także jakie efekty można wydobyć np. z fletni pana, będą też śpiewy z Azji Południowo-Wschodniej oraz Ameryki Południowej, pieśni owadów i reggaetonowe ballady a także utwór „Free Love” z repertuaru grupy Depeche Mode.

Koncerty o wschodzie słońca

Głos w muzyce i teatrze postrzegany jest jako jeden z najbardziej podstawowych sposobów ekspresji. Wykorzystywany w pełnym zakresie: od szeptu przez odtwarzanie melodii i improwizacji, po jęk i krzyk staje się kodem umożliwiającym zawładnięcie ludzką duszą. Jako naturalny atrybut przypisany naszemu gatunkowi jest jednocześnie jednym z najprostszych i oryginalnych narzędzi muzycznych, a możliwości w przetwarzaniu fali akustycznej naturalnie mnożą spektrum jego ekspresji.

W tym roku będziemy gościć trzy wydarzenia „W Brzask”. Wraz z zaproszonymi artystkami i artystami postaramy się opowiedzieć o wybranych procesach w jakie uwikłany jest głos jako narzędzie kreatywności i cecha fizyczna przypisana ciału każdego z nas.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej