Going. | Babadag - Klubokawiarnia Chmury

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert Babadag. Po półrocznej regeneracyjnej zespół wraca z nowymi siłami i zabiera się do pracy nad świeżą muzyką, której część zostanie zaprezentowana już na koncercie w Chmurach.

Ola Bilińska - vocals, glockenspiel, looper, banjo, steel drum
Szymon Tarkowski - bass, steel drum, glockenspiel
Maciej Cieślak - guitars, backing vocals
Hubert Zemler - drums and percussion instruments

Zespół Babadag powstał w 2010 roku z inicjatywy wokalistki Oli Bilińskiej. Założeniem było stworzenie i granie muzyki ?organicznej? ? wypływającej z ciała, nie z intelektu, granej przede wszystkim na akustycznych instrumentach, nawiązującej do brzmień i rytmów pierwotnych, często rytualistycznych. Powstały piosenki-bajki, piosenki-mity, o tekstach - po polsku i po angielsku ? wykorzystujących klasyczne toposy i symbole, przetrawione przez współczesną wrażliwość samej autorki.

Na początku zespół funkcjonował jako duet, Bilińska zaczęła tworzyć i aranżować materiał wraz z basistą Szymonem Tarkowskim. W takim składzie Babadag zagrał swoje pierwsze koncerty. Później dołączali stopniowo także Hubert Zemler i Maciej Cieślak, uzupełniając egzotyczne do tej pory instrumentarium ? glockenspiel, banjo, steel drum i looper ? o perkusję i gitarę elektryczną oraz klasyczną. W grudniu 2012 roku nakładem LADO ABC ukazał się debiutancki album grupy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej