Going. | Pasieka w Muzeum i warsztaty powiększ Pasieka w Muzeum i warsztaty - Muzeum Śląskie

Pasieka w Muzeum i warsztaty powiększ Pasieka w Muzeum i warsztaty

11:00 | Niedziela, 22 lipca 2018
Muzeum Śląskie

Warsztat

24 zł

24 zł

Na terenie Muzeum Śląskiego stanęła miejska pasieka. Pszczoły mieszkać będą do końca lipca w czterech ulach zlokalizowanych na terenie północnym. W tym czasie odbywać się będą również warsztaty pszczelarskie.

Ochrona pszczół jest obecnie jednym z najważniejszych aspektów ekologicznej działalności człowieka. Rośliny, w dużej mierze zapylane przez pszczoły, stanowią 75% naszego pożywienia. Owady te dają nam więc nie tylko miód, ale są kluczowym elementem ekosystemu, w którym funkcjonujemy.

Na terenie Muzeum staną cztery ule, w każdym z nich zamieszka około 50 000 pszczół, z czego tylko jedna trzecia to pszczoły lotne – reszta pozostaje wewnątrz ula. Pszczoły pracować będą w promieniu do dwóch kilometrów, znacznie wpływając na wzrost zapylenia roślin.

Przez cały lipiec odbywać się będą warsztaty pszczelarskie „Tajemnice pszczelego ula”. Przeznaczone dla dzieci zajęcia odbywać się będą przy otwartych ulach, a uczestnicy będą brać udział w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów. W trakcie warsztatów będzie można zajrzeć do ula i dowiedzieć się, jak powstaje miód. Zajęcia poprowadzi Łukasz Przybył z Pszczelarium Katowice.

Rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty w niedziele 8 i 22 lipca o godz. 11.00 i 12.30 (zbiórka przy kasach holu centralnego 15 minut wcześniej).

Bilety w cenie 24 zł (dziecko + opiekun) i 10 zł (dodatkowy opiekun) można kupić w kasach muzeum oraz na stronie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej