Going. | Balkan Electrique - Katowice Miasto Ogrodów

Balkan Electrique

30.06 - 2.09.2018
Katowice Miasto Ogrodów

Sztuka

Free

Free

Wystawa przedstawia nam złożoność tematów i form we współczesnej fotografii bałkańskiej.

Autorzy wystawy:
Ivana Tomanovic (Serbia) jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie - wydziału fotografii. Od 2001 roku pracuje w magazynie poświęconym kulturze fotografii. ReFoto: Redaktor Naczelny 2003-2011, Associate 2012-2013, Redaktor wykonawczy 2013 do chwili obecnej. Jej praca fotograficzna jest głównie poświęcona subiektywnemu dokumentowi i badaniom tematycznym, które czasami wymagają instalacji i zastosowania innych sposobów twórczej ekspresji.

Milica Mrvic (Serbia) jest fotografem i dyrektorem artystycznym z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Jej prace pozostają na pograniczu fotografii komercyjnej i artystycznej. Jej charakterystyczny styl łączy w sobie żartobliwość, bogatą kolorystykę, czarującą dowcipność, absurdalny humor, a także wielką dbałość o szczegóły.

Milan Zivkovic (Serbia) urodził się w 1960 roku w Bavanište, Banat. Od 1984 pracował w Muzeum Historii Naturalnej w Belgradzie, a od 1986 jako fotograf i projektant. Od 2000 do 2005 (jako freelancer) projektował dla działu marketingu Direct Link .W latach 2002-2005 pracował jako redaktor programu wystawy Galerii Centrum Kultury w Kovin. Od 2005 roku pracuje jako redaktor magazynu fotograficznego ReFoto . Jeden z pierwszych fotografów z certyfikatem Epson Digigraphie. Pierwszy ambasador Nikon w Serbii.

Dejan Kalezic (Czarnogóra) od 2005 roku wykłada w Szkole Fotografii w Czarnogórze, której jest także twórcą. Fotografią zajmuje się zawodowo od prawie dwudziestu lat, głównie fotografując przyrodę. Ljiljana Karadzic, (historyk sztuki) pisze o fotografii Kalezica: "Buduje określony obszar w obrębie dwuwymiarowej powierzchni fotografii w taki sposób, że wibruje pomiędzy realem i wyobrażeniem, satysfakcjonując zarówno poziom fotografii, dokumentalny, jak i fikcję."

Ksenja Spanec (Chorwacja) urodziła się w 1966 r. w Zagrzebiu w Chorwacji. Obecnie mieszka tu i pracuje. Jak mówi o sobie: "samokrytyczny fotograf", wykorzystujący głównie stare, analogowe aparaty fotograficzne. Członek "Kadar36", stowarzyszenia chorwackich fotografów, od 2012 roku. Członek Foto Club Zagreb od 2007 roku.

Kuratorzy wystawy: Katarzyna Łata i Marcin Górski.

Czas trwania wystawy: 30.06 - 2.09.2018.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  zastosowania     prace     jako     analogowe     czarnogorze     1966     chwili     gorskiczas     ambasador     pograniczu     rokukuratorzy     satysfakcjonujac     zartobliwosc     mieszka     tworca     1960     urodzila     ljiljana     obszar     digigraphie     serbia     szkole     muzeum     tematow     akademii     fotografii     magazynie     sposobow     historyk     ktorej     serbii     czlonek