Going. | Balkan Electrique - Katowice Miasto Ogrodów

Balkan Electrique

30.06 - 2.09.2018
Katowice Miasto Ogrodów

Sztuka

Free

Free

Wystawa przedstawia nam złożoność tematów i form we współczesnej fotografii bałkańskiej.

Autorzy wystawy:
Ivana Tomanovic (Serbia) jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie - wydziału fotografii. Od 2001 roku pracuje w magazynie poświęconym kulturze fotografii. ReFoto: Redaktor Naczelny 2003-2011, Associate 2012-2013, Redaktor wykonawczy 2013 do chwili obecnej. Jej praca fotograficzna jest głównie poświęcona subiektywnemu dokumentowi i badaniom tematycznym, które czasami wymagają instalacji i zastosowania innych sposobów twórczej ekspresji.

Milica Mrvic (Serbia) jest fotografem i dyrektorem artystycznym z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Jej prace pozostają na pograniczu fotografii komercyjnej i artystycznej. Jej charakterystyczny styl łączy w sobie żartobliwość, bogatą kolorystykę, czarującą dowcipność, absurdalny humor, a także wielką dbałość o szczegóły.

Milan Zivkovic (Serbia) urodził się w 1960 roku w Bavanište, Banat. Od 1984 pracował w Muzeum Historii Naturalnej w Belgradzie, a od 1986 jako fotograf i projektant. Od 2000 do 2005 (jako freelancer) projektował dla działu marketingu Direct Link .W latach 2002-2005 pracował jako redaktor programu wystawy Galerii Centrum Kultury w Kovin. Od 2005 roku pracuje jako redaktor magazynu fotograficznego ReFoto . Jeden z pierwszych fotografów z certyfikatem Epson Digigraphie. Pierwszy ambasador Nikon w Serbii.

Dejan Kalezic (Czarnogóra) od 2005 roku wykłada w Szkole Fotografii w Czarnogórze, której jest także twórcą. Fotografią zajmuje się zawodowo od prawie dwudziestu lat, głównie fotografując przyrodę. Ljiljana Karadzic, (historyk sztuki) pisze o fotografii Kalezica: "Buduje określony obszar w obrębie dwuwymiarowej powierzchni fotografii w taki sposób, że wibruje pomiędzy realem i wyobrażeniem, satysfakcjonując zarówno poziom fotografii, dokumentalny, jak i fikcję."

Ksenja Spanec (Chorwacja) urodziła się w 1966 r. w Zagrzebiu w Chorwacji. Obecnie mieszka tu i pracuje. Jak mówi o sobie: "samokrytyczny fotograf", wykorzystujący głównie stare, analogowe aparaty fotograficzne. Członek "Kadar36", stowarzyszenia chorwackich fotografów, od 2012 roku. Członek Foto Club Zagreb od 2007 roku.

Kuratorzy wystawy: Katarzyna Łata i Marcin Górski.

Czas trwania wystawy: 30.06 - 2.09.2018.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej