Going. | Ślady miasta - Kino Muranów

DKF Muranów zaprasza na nowy cykl "Morowe miasto" - poświęcony Warszawie - miastu, gdzie ?Hitler i Stalin zrobili co swoje, gdzie wiosna spaliną oddycha?.

Przez najbliższy rok raz w miesiącu będziemy pokazywać przedwojenną Warszawę, stolicę zmienioną przez wojnę i koncepcje odbudowy tkanki miejskiej w duchu socrealistycznym oraz współczesne oblicza miasta, jego nowoczesność i eklektyzm. Chcemy rozmawiać o dzisiejszych mieszkańcach Warszawy, spojrzeć na to miasto oczami ludzi, którzy mieszkają w niej od pokoleń, tych którzy tu przyjeżdżają i osiedlają się, obcokrajowców i turystów. Chcemy poznać Warszawę piękną i odpychającą, złożoną, niejednoznaczną, która potrafi spełniać marzenia, ale też w druzgocący sposób je zniweczyć.

Ślady miasta

21 października zapraszamy na pierwszy pokaz, pt. "Ślady miasta", by opowiedzieć historię miejsca, które już nie istnieje, które przetrwało w filmach, na starych fotografiach i we wspomnieniach ludzi. Zapraszamy do dyskusji o tym skąd sentyment do czasów przedwojennej Warszawy, do jej stylu życia, mody, zabawy. Pochylimy się nad wspomnieniami Warszawy powojennej, jej szarości ale też nadziei.

Obejrzymy:

"Warszawa 1935" - animacja w reżyserii Tomasza Gomoły (2013)

"Pocztówki z republiki absurdu" - film dokumentalny w reżyserii Jana Holoubka (2014)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej