Going. | Tommy Caggiani Therion Project // Filharmonia 2018 - Centrum Kultury JAZOVIA

Tommy Caggiani Therion Project // Filharmonia 2018

19:00 | Niedziela, 15 lipca 2018
Centrum Kultury JAZOVIA

Koncert

Free

Free

TOMMY Caggiani Therion Project w Jazovii już 15 lipca, bezpłatnie. To formacja powstała w Hiszpanii, jednak liderem i kompozytorem repertuaru grupy jest pochodzący z Włoch wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Tommy Caggiani. Skład kwintetu wraz z liderem otoczonym baterią instrumentów perkusyjnych i perkusjonaliów tworzą: grający na saksofonie altowym i flecie Guillem Ferrer, gitarzysta Max Canalda, pianista Diego Belzunegui i basista German Ruiz-Alejos. Wydany nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia album "Magic Seeds" zawiera pięć rozbudowanych premierowych tematów, będących energetyczną mieszanką zarówno jazzu jak i world music.

Caggiani to artysta aktywnie podróżujący po świecie w poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków. Drugi już album jego grupy Therion Project to forma podzielenia się z odbiorcami, muzyką powstałą dzięki kolejnym doświadczeniom zdobytym podczas międzykontynentalnych wojaży. Nic dziwnego, że utwory zgromadzone na "Magic Seeds" pełne są najróżniejszych etnicznych naleciałości, zmieszanych w zgrabnie przygotowanych proporcjach. Tym co je łączy jest wyjątkowa witalność i niesamowita energia, wyczuwalna w każdym momencie płyty. Mimo że muzyka emanuje wyjątkową komunikatywnością i jest w stanie trafić do szerokiego odbiorcy, Caggiani unika banału i nijakości, zgrabnie przemycając wartościowe i ambitne formy.

Oczywiście bardzo duży nacisk położony został na instrumenty perkusyjne, lecz nieoceniona wydaje się tu rola pozostałych muzyków. Dziennikarz Robert Ratajczak tak pisał o płycie "Magic Seeds" : „album pełen barw i rozmaitych odcieni, do którego najzwyczajniej chce się wracać.”

Siłę koncepcji muzycznej Tommy Caggiani Therion Project dostrzeżono już podczas wielu europejskich festiwali, na które bardzo często zapraszany jest kwintet.

Aby zdobyć bezpłatne zaproszenia należy wejść na stronę ze specjalnym formularzem:
www.zaproszenia.jazovia.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej