Going. | AMC Trio feat. Peter Lipa // Filharmonia 2018 - Centrum Kultury JAZOVIA

AMC Trio feat. Peter Lipa // Filharmonia 2018

19:00 | Czwartek, 12 lipca 2018
Centrum Kultury JAZOVIA

Koncert

Free

Free

On i Oni w Jazovii, czyli AMC Trio feat.. Peter LIPA w Jazovii na specjalnym, bezpłatnym koncercie. Ten skład to tak zwany "pewniak dobrej jakości". Jeśli ich znacie, to wiecie o czym mowa. Jeśli nie, to sprawdźcie niżej, w jaki sposób spotkać się z nimi w Jazovii.

AMC Trio to słowackie trio jazzowe, doskonale znane nie tylko w Europie, ale i na świecie, to zderzenie niesamowitych muzycznych gawędziarzy, których każda kompozycja i improwizowane wyrażenie ma za sobą narracyjną myśl. To grupa muzyków z najlepszymi światowymi kontaktami jazzowymi. Muzycznie byli z nimi związani tacy artyści jak: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael 'Patches' Stewart. Współpraca trzech muzyków rozpoczęła się od decyzji wzięcia udziału w Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w 1993 roku. Wspólne próby przyczyniły się do zdobycia nagrody, stanowiącej dobry początek dla młodego Trio.

Muzycy tworzący AMC TRIO: Peter Adamkovič – fortepian, Martin Marinčák – kontrabas, Stanislav Cvanciger – perkusja, w swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji. Trio nie ma jednego lidera. Różne osobowości trzech członków tworzą szczególną, wyważoną całość tej formacji. Koncertują w kraju i za granicą.

Tym razem współpraca zespołu oparła się na fundamencie jazzu słowackiego, na koncercie w Gliwicach będzie im towarzyszył Peter Lipa.

Peter Lipa jest jedna z najwybitniejszych postaci muzycznych naszych południowych sąsiadów, często zwany „ojcem słowackiego jazzu”. Piosenkarz, kompozytor, organizator i menadżer jazzu i wieloletni koordynator Bratislava Jazz Days. Na jego poczucie muzyki wpłynęły takie legendy jak: Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker i Bobby McFerrin. Peter Lipa jest niesamowicie elastyczny i ma doskonałą orientację stylistyczną. Zakres jego doświadczeń muzycznych sięga od klasycznych standardów jazzowych i dixielandowych motywów, poprzez jazz latynoamerykański, po funky i rock. Świat zna go jako spontanicznego improwizatora. Mimo dojrzałego wieku, na koncertach pokazuje niezrównaną moc i magię energii. Muzykę tworzy od początku lat sześćdziesiątych, natomiast jego pierwszy solowy album ukazał się w roku 1983. Do dziś regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie.

Aby zdobyć bezpłatne zaproszenia należy wejść na stronę ze specjalnym formularzem:
www.zaproszenia.jazovia.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  najlepszymi     whitfield     niezrownana     interpretacjach     regularnie     days     solowy     ukazal     bobby     udzialu     muzykow     jazovii     charles     wschodniej     slowackie     muzyke     mcferrin     energii     swiecie     zaproszenia     doskonala     wykraczaja     fortepian     czyli     takie     swiecieaby     poludniowych     wakenius     jazoviiamc     szczegolna     soba     funky