Going. | Za zielonym balonikiem - Muzeum Narodowe w Krakowie

Lato w Muzeum

Program: http://mnk.pl/artykul/za-zielonym-balonikiem-lato-w-muzeum

Po błękitnym letnim niebie płynie zielony balonik. Przegląda się w Wiśle, ostrożnie mija wieże kościołów, kołysze się na wietrze grającym w berka na plantach. Przygląda się swojemu miastu…
Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w cyklu spotkań i warsztatów, których tematem będzie Kraków z czasów, gdy zielony balonik był jeszcze bardzo młodym balonikiem, ale i do czasów odrobinę wcześniejszych, gdy o jego narodzinach nie gruchały jeszcze krakowskie gołębie. Odwiedzimy Kraków młodopolskich artystów, Kraków elegancji i szyku belle époque, Kraków turkocących dorożek i pierwszych tramwajów. Zaprosimy do Krakowa Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego i wielu innych wspaniałych artystów. Wspólnie z zielonym balonikiem będziemy się dobrze bawić, poznawać sztukę i Kraków sprzed ponad 100 lat. Wyruszymy jej śladami na rodzinny spacer, powędrujemy w plener z paletą i pędzlem, a południowy wiatr zwabi nas aż do Zakopanego.
Cykl warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kraków 1900”, zajęcia są prowadzone w wybranych oddziałach MNK.

Ważne informacje:

Cena 5 zł od dziecka.
Wyjątek stanowią: warsztaty 11.07.2018 i 11.07.2018 na wystawie "Sytuacja się zmieniła", wydarzenia z okazji finisażu wystawy „Teraz komiks!” odbywające się 21.07.2018, spacer dla rodzin 28.07.2018 oraz warsztaty dla dzieci z dysfunkcjami odbywające się 18.08.2018 (dokładne informacje pod terminami).

Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Bilety: www.bilety.mnk.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej