Going. | Za zielonym balonikiem - Muzeum Narodowe w Krakowie

Lato w Muzeum

Program: http://mnk.pl/artykul/za-zielonym-balonikiem-lato-w-muzeum

Po błękitnym letnim niebie płynie zielony balonik. Przegląda się w Wiśle, ostrożnie mija wieże kościołów, kołysze się na wietrze grającym w berka na plantach. Przygląda się swojemu miastu…
Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w cyklu spotkań i warsztatów, których tematem będzie Kraków z czasów, gdy zielony balonik był jeszcze bardzo młodym balonikiem, ale i do czasów odrobinę wcześniejszych, gdy o jego narodzinach nie gruchały jeszcze krakowskie gołębie. Odwiedzimy Kraków młodopolskich artystów, Kraków elegancji i szyku belle époque, Kraków turkocących dorożek i pierwszych tramwajów. Zaprosimy do Krakowa Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego i wielu innych wspaniałych artystów. Wspólnie z zielonym balonikiem będziemy się dobrze bawić, poznawać sztukę i Kraków sprzed ponad 100 lat. Wyruszymy jej śladami na rodzinny spacer, powędrujemy w plener z paletą i pędzlem, a południowy wiatr zwabi nas aż do Zakopanego.
Cykl warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kraków 1900”, zajęcia są prowadzone w wybranych oddziałach MNK.

Ważne informacje:

Cena 5 zł od dziecka.
Wyjątek stanowią: warsztaty 11.07.2018 i 11.07.2018 na wystawie "Sytuacja się zmieniła", wydarzenia z okazji finisażu wystawy „Teraz komiks!” odbywające się 21.07.2018, spacer dla rodzin 28.07.2018 oraz warsztaty dla dzieci z dysfunkcjami odbywające się 18.08.2018 (dokładne informacje pod terminami).

Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Bilety: www.bilety.mnk.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  rezerwacjajak     prowadzone     letnim     sytuacja     krakow     cykl     wiatr     narodzinach     uczestnikow     tematem     bedzie     poludniowy     wydarzenia     ponad     przyglada     wietrze     zielonym     okazji     warsztatow     malczewskiego     zmienila     niebie     jeszcze     muzeumprogram     krakowskie     odrobine     gruchaly     zapraszamy     zapisacbilety     httpmnkplartykulzazielonymbalonikiemlatowmuzeum     zaprosimy     epoque