Going. | Bulwar[t] Sztuki 2018: Dla dzieci - Teatr Łaźnia Nowa

Bulwar[t] Sztuki 2018: Dla dzieci

12:00 | Niedziela, 15 lipca 2018
Teatr Łaźnia Nowa

Spotkanie

Free

Free

Bulwar[t] Sztuki 2018 to pomysł na wakacje w mieście. Kulturalna i edukacyjna strefa aktywności nad Zalewem Nowohuckim organizowana przez Teatr Łaźnia Nowa zagości ponownie przy ulicy Bulwarowej w Nowej Hucie. Teatr zaprosi mieszkańców oraz turystów do wspólnego spędzania czasu, rozmów, spotkań i twórczych warsztatów.Uczestnicy Bulwar[t]u Sztuki będą mogli wziąć udział w 140 wydarzeniach podczas 70 dni wakacji. Przed nami to, co dobre dla ducha – spektakle teatralne, dobre kino w plenerze, różnorodne koncerty i wyzwania taneczne, oraz coś dla zdrowia i ciała – duża dawka sportu. Będzie kulturalnie, artystycznie, społecznie, sąsiedzko, wakacyjnie, twórczo i rodzinnie.


Wydarzenia mają charakter więziotwórczy – zapraszamy całe rodziny do wspólnego gotowania, ćwiczenia, tańca, śpiewania i do udziału w warsztatach.

Dla rodzin z dziećmi zorganizowano cykl niedzielnych spotkaniach teatralno-czytelniczo-warsztatowych „Lato w Dolinie Muminków”. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy edukacyjno-artystycznych spotkań będą mieć frajdę ze wspólnego działania i eksperymentowania. Przed nami czytanie fragmentów książek Tove Jansson z udziałem aktorów (m.in. Anny Oberc, Magdaleny Walach, Pauliny Napory, Tomasza Schimscheinera, Radosława Krzyżowskiego), inspirujące spotkania, twórcze warsztaty, niespodzianki dla dzieci (iście magiczne!) i mnóstwo dobrej zabawy.Warsztaty i czytania odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę od 1.07. do 2.09. o godz. 12:00.Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SPOTKAŃ ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNYCH:• 1 lipca 2018 r., godz. 12:00
MAŁE TROLLE I DUŻA POWÓDŹ
Pora dowiedzieć się, jak to się wszystko zaczęło i kto w tej Dolinie Mieszka. No właśnie, a jak Muminki znalazły się w Dolinie? Podczas spotkania poznamy bohaterów cyklu – Mamę Muminka (i jej torebkę), Tatę Muminka (gdzie on się podziewał na samym początku?) oraz samego Muminka.

W świat Muminków wprowadzi słuchaczy aktorka – Anna Oberc. Czytanie wzbogaci muzyka Tadeusza Woźniaka (słuchowisko „Lato Muminków”) oraz wspólne śpiewanie.


• 8 lipca 2018 r., godz. 12:00
WŁÓCZYKIJ, ALBO PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
Hej, podróżnicy! Wkładamy wyobrażone kapelusze z piórkiem, zabieramy harmonijkę i w drogę! Przed nami drogi o jakich nam się nie śniło. Za przewodnika weźmiemy samego Włóczykija. Czytanym przez aktorkę – Paulinę Naporę fragmentom książki towarzyszyć będzie muzyka Tadeusza Woźniaka ze słuchowiska „Lato Muminków”.

Dodatkowo w podróż po planach, mapach, miastach i dzikich terenach zabierze uczestników podróżnik Andrzej Pasławski. Podczas spotkania ze współczesnym Włóczykijem będziemy zwiedzać dalekie i bliskie kraje, sprawdzać skąd widać najlepiej świat i czemu warto przyglądać się naturze z bliska. Zweryfikujemy, co jest najbardziej zaskakujące w podróżowaniu i czy do każdej podróży można się przygotować.


• 15 lipca 2018 r., godz. 12:00
PŁYWAJĄCY DOM
Ratuj się, kto może! Dolinę Muminków zalewa ogromna fala. Muminki oraz Panna Migotka, Mała Mi i jej starsza siostra Mimbla muszą szukać schronienia. Znajdują je w dziwnym, pływającym domu. Nowy dom okazuje się jednak wcale domem nie być. To Teatr. Ale czym właściwie teatr jest i co tam można robić? Fragmenty książki przeczyta Marcin Kobierski.

Po lekturze dzieci poznają sekrety zza teatralnej kurtyny: zdradzimy Wam, co dzieje się w rekwizytorni, czym są efekty specjalne w teatrze oraz kto może wchodzić na scenę.


• 22 lipca 2018 r., godz. 12:00
NA SCENIE
Kolejne historie z pływającego teatru przybliży słuchaczom aktorka Magdalena Walach. Odkryjemy razem, że jest w teatrze takie miejsce, do którego wchodzi się będąc sobą, a wychodzi jako ktoś zupełnie inny. Aktorka opowie o tym, jak można w momencie stać się starszym o 20 lat, a także czym różni się kostium teatralny od normalnego ubrania. Dzieci spróbują małej metamorfozy – będziemy wcielać się w rolę dam lub dzielnych rycerzy i przymierzać kostiumy.


• 29 lipca 2018 r., godz. 12:00
PRZESĄDY
Co robić, kiedy czarny kot przebiegnie nam drogę? A co, jeżeli będziemy gwizdać w teatrze? Może wpadniemy wtedy przez zapadnię teatralną do wody jak Mała Mi, albo utkniemy w domku na drzewie jak Muminek i Panna Migotka? Podczas wspólnego czytania z aktorką Pauliną Naporą poznamy kolejne, niezwykłe przygody z pływającego teatru i kilka teatralnych przesądów.

Spotkanie czytelnicze połączone będzie z wizytą Policjanta, który opowie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, także podczas wakacji. Sprawdzimy też, jakie tajemnice kryje policyjny samochód, przymierzymy czapkę policyjną i dowiemy się ile par kajdanek nosi policjant.


• 5 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
PREMIERA
Tatuś Muminka pisze sztukę teatralną! Będzie premiera! Próby, przygotowania – co robić?! Warto posłuchać Emmy – inspicjentki ze starego teatru. Historię przeczyta Anna Kamińska.

Aktorka zaprosi uczestników do wspólnej rozgrzewki teatralnej – przekonamy się, czy aktorom łatwo jest przygotować się do spektaklu. Będziemy wykonywać ćwiczenia dykcyjne i spróbujemy obudzić różne części naszego ciała.


• 12 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
TREMA
Trema to zmora (chyba) każdego aktora. Pojawia się znienacka i bardzo trudno się jej pozbyć. Bo ile emocji może mieć w sobie człowiek? Do czego emocje mogą się przydać? Czy da się je w ogóle oswoić?
Spotkanie czytelnicze połączone jest z warsztatami praktycznymi na temat emocji. Spotkanie poprowadzi aktorka – Paulina Napora.


• 19 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
CZARODZIEJSKI KAPELUSZ
Z czarami nie ma żartów. Przekonali się o tym Muminek, Włóczykij i Ryjek, którzy na szczycie góry znaleźli dziwny, elegancki kapelusz. Nie wiedzieli, że rzuci on czar na całą Dolinę Muminków. Co z tego wyniknie?

Czytanie opowieści wzbogacone będzie niesamowitym pokazem iluzji scenicznej Victora Febo – prawdziwego magika. To świetna zabawa dla całej rodziny. Zaskakujące sztuki magiczne, humor, różnorodność efektów i zaangażowanie widzów w działanie sprawia, że pokazy iluzjonisty na długo zostają w pamięci.


• 26 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
SMOK (NIE)WAWELSKI
Jakie skarby można znaleźć na dnie jeziora? Muminek chciał sprawdzić jakie stworzenia żyją pod wodą i czy istnieją takie, które pływają tyłem. Nie spodziewał się jednak, że wyciągnie z wody… smoka. Czy ze smokiem można się zaprzyjaźnić? „Historię o ostatnim smoku na świecie” czyta Tomasz Schimscheiner.

Spotkanie połączone jest z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci będą mogły stworzyć swoje własne, wymarzone eko-smoki. Uwaga, przydać się mogą opakowania po jajkach! Będziemy ich potrzebować naprawdę dużo, więc jeżeli możecie – zabierzcie kilka ze sobą.


• 2 września 2018 r., godz. 12:00
KONIEC LATA W DOLINIE MUMINKÓW
Wszystko, co dobre szybko się kończy. Nadchodzi koniec lata, Włóczykij znów wyrusza w drogę, a w Dolinie Muminków pojawiają się cudzoziemcy. Kim są? Czego mogą chcieć? Czego mogą potrzebować?

Finałowe spotkanie pełne opowieści z Doliny Muminków, i skocznych, radosnych tańców poprowadzi Radosław Krzyżowski.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  edukacyjna     tworczych     oraz     takze     swietna     szukac     soba     bliskie     inny     posluchac     jakie     przewodnika     ulicy     najbardziej     jednak     aktywnosci     mala     calej     wyciagnie     mnostwo     nowej     kraje     bedzie     dykcyjne     mieszka     dziedzictwa     uczestnikow     radoslaw     gotowania     magiczne     przymierzymy     spektaklu