Going. | Bulwar[t] Sztuki 2018: Dla dzieci - Teatr Łaźnia Nowa

Bulwar[t] Sztuki 2018: Dla dzieci

12:00 | Niedziela, 15 lipca 2018
Teatr Łaźnia Nowa

Spotkanie

Free

Free

Bulwar[t] Sztuki 2018 to pomysł na wakacje w mieście. Kulturalna i edukacyjna strefa aktywności nad Zalewem Nowohuckim organizowana przez Teatr Łaźnia Nowa zagości ponownie przy ulicy Bulwarowej w Nowej Hucie. Teatr zaprosi mieszkańców oraz turystów do wspólnego spędzania czasu, rozmów, spotkań i twórczych warsztatów.Uczestnicy Bulwar[t]u Sztuki będą mogli wziąć udział w 140 wydarzeniach podczas 70 dni wakacji. Przed nami to, co dobre dla ducha – spektakle teatralne, dobre kino w plenerze, różnorodne koncerty i wyzwania taneczne, oraz coś dla zdrowia i ciała – duża dawka sportu. Będzie kulturalnie, artystycznie, społecznie, sąsiedzko, wakacyjnie, twórczo i rodzinnie.


Wydarzenia mają charakter więziotwórczy – zapraszamy całe rodziny do wspólnego gotowania, ćwiczenia, tańca, śpiewania i do udziału w warsztatach.

Dla rodzin z dziećmi zorganizowano cykl niedzielnych spotkaniach teatralno-czytelniczo-warsztatowych „Lato w Dolinie Muminków”. Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy edukacyjno-artystycznych spotkań będą mieć frajdę ze wspólnego działania i eksperymentowania. Przed nami czytanie fragmentów książek Tove Jansson z udziałem aktorów (m.in. Anny Oberc, Magdaleny Walach, Pauliny Napory, Tomasza Schimscheinera, Radosława Krzyżowskiego), inspirujące spotkania, twórcze warsztaty, niespodzianki dla dzieci (iście magiczne!) i mnóstwo dobrej zabawy.Warsztaty i czytania odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę od 1.07. do 2.09. o godz. 12:00.Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SPOTKAŃ ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNYCH:• 1 lipca 2018 r., godz. 12:00
MAŁE TROLLE I DUŻA POWÓDŹ
Pora dowiedzieć się, jak to się wszystko zaczęło i kto w tej Dolinie Mieszka. No właśnie, a jak Muminki znalazły się w Dolinie? Podczas spotkania poznamy bohaterów cyklu – Mamę Muminka (i jej torebkę), Tatę Muminka (gdzie on się podziewał na samym początku?) oraz samego Muminka.

W świat Muminków wprowadzi słuchaczy aktorka – Anna Oberc. Czytanie wzbogaci muzyka Tadeusza Woźniaka (słuchowisko „Lato Muminków”) oraz wspólne śpiewanie.


• 8 lipca 2018 r., godz. 12:00
WŁÓCZYKIJ, ALBO PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
Hej, podróżnicy! Wkładamy wyobrażone kapelusze z piórkiem, zabieramy harmonijkę i w drogę! Przed nami drogi o jakich nam się nie śniło. Za przewodnika weźmiemy samego Włóczykija. Czytanym przez aktorkę – Paulinę Naporę fragmentom książki towarzyszyć będzie muzyka Tadeusza Woźniaka ze słuchowiska „Lato Muminków”.

Dodatkowo w podróż po planach, mapach, miastach i dzikich terenach zabierze uczestników podróżnik Andrzej Pasławski. Podczas spotkania ze współczesnym Włóczykijem będziemy zwiedzać dalekie i bliskie kraje, sprawdzać skąd widać najlepiej świat i czemu warto przyglądać się naturze z bliska. Zweryfikujemy, co jest najbardziej zaskakujące w podróżowaniu i czy do każdej podróży można się przygotować.


• 15 lipca 2018 r., godz. 12:00
PŁYWAJĄCY DOM
Ratuj się, kto może! Dolinę Muminków zalewa ogromna fala. Muminki oraz Panna Migotka, Mała Mi i jej starsza siostra Mimbla muszą szukać schronienia. Znajdują je w dziwnym, pływającym domu. Nowy dom okazuje się jednak wcale domem nie być. To Teatr. Ale czym właściwie teatr jest i co tam można robić? Fragmenty książki przeczyta Marcin Kobierski.

Po lekturze dzieci poznają sekrety zza teatralnej kurtyny: zdradzimy Wam, co dzieje się w rekwizytorni, czym są efekty specjalne w teatrze oraz kto może wchodzić na scenę.


• 22 lipca 2018 r., godz. 12:00
NA SCENIE
Kolejne historie z pływającego teatru przybliży słuchaczom aktorka Magdalena Walach. Odkryjemy razem, że jest w teatrze takie miejsce, do którego wchodzi się będąc sobą, a wychodzi jako ktoś zupełnie inny. Aktorka opowie o tym, jak można w momencie stać się starszym o 20 lat, a także czym różni się kostium teatralny od normalnego ubrania. Dzieci spróbują małej metamorfozy – będziemy wcielać się w rolę dam lub dzielnych rycerzy i przymierzać kostiumy.


• 29 lipca 2018 r., godz. 12:00
PRZESĄDY
Co robić, kiedy czarny kot przebiegnie nam drogę? A co, jeżeli będziemy gwizdać w teatrze? Może wpadniemy wtedy przez zapadnię teatralną do wody jak Mała Mi, albo utkniemy w domku na drzewie jak Muminek i Panna Migotka? Podczas wspólnego czytania z aktorką Pauliną Naporą poznamy kolejne, niezwykłe przygody z pływającego teatru i kilka teatralnych przesądów.

Spotkanie czytelnicze połączone będzie z wizytą Policjanta, który opowie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, także podczas wakacji. Sprawdzimy też, jakie tajemnice kryje policyjny samochód, przymierzymy czapkę policyjną i dowiemy się ile par kajdanek nosi policjant.


• 5 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
PREMIERA
Tatuś Muminka pisze sztukę teatralną! Będzie premiera! Próby, przygotowania – co robić?! Warto posłuchać Emmy – inspicjentki ze starego teatru. Historię przeczyta Anna Kamińska.

Aktorka zaprosi uczestników do wspólnej rozgrzewki teatralnej – przekonamy się, czy aktorom łatwo jest przygotować się do spektaklu. Będziemy wykonywać ćwiczenia dykcyjne i spróbujemy obudzić różne części naszego ciała.


• 12 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
TREMA
Trema to zmora (chyba) każdego aktora. Pojawia się znienacka i bardzo trudno się jej pozbyć. Bo ile emocji może mieć w sobie człowiek? Do czego emocje mogą się przydać? Czy da się je w ogóle oswoić?
Spotkanie czytelnicze połączone jest z warsztatami praktycznymi na temat emocji. Spotkanie poprowadzi aktorka – Paulina Napora.


• 19 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
CZARODZIEJSKI KAPELUSZ
Z czarami nie ma żartów. Przekonali się o tym Muminek, Włóczykij i Ryjek, którzy na szczycie góry znaleźli dziwny, elegancki kapelusz. Nie wiedzieli, że rzuci on czar na całą Dolinę Muminków. Co z tego wyniknie?

Czytanie opowieści wzbogacone będzie niesamowitym pokazem iluzji scenicznej Victora Febo – prawdziwego magika. To świetna zabawa dla całej rodziny. Zaskakujące sztuki magiczne, humor, różnorodność efektów i zaangażowanie widzów w działanie sprawia, że pokazy iluzjonisty na długo zostają w pamięci.


• 26 sierpnia 2018 r., godz. 12:00
SMOK (NIE)WAWELSKI
Jakie skarby można znaleźć na dnie jeziora? Muminek chciał sprawdzić jakie stworzenia żyją pod wodą i czy istnieją takie, które pływają tyłem. Nie spodziewał się jednak, że wyciągnie z wody… smoka. Czy ze smokiem można się zaprzyjaźnić? „Historię o ostatnim smoku na świecie” czyta Tomasz Schimscheiner.

Spotkanie połączone jest z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci będą mogły stworzyć swoje własne, wymarzone eko-smoki. Uwaga, przydać się mogą opakowania po jajkach! Będziemy ich potrzebować naprawdę dużo, więc jeżeli możecie – zabierzcie kilka ze sobą.


• 2 września 2018 r., godz. 12:00
KONIEC LATA W DOLINIE MUMINKÓW
Wszystko, co dobre szybko się kończy. Nadchodzi koniec lata, Włóczykij znów wyrusza w drogę, a w Dolinie Muminków pojawiają się cudzoziemcy. Kim są? Czego mogą chcieć? Czego mogą potrzebować?

Finałowe spotkanie pełne opowieści z Doliny Muminków, i skocznych, radosnych tańców poprowadzi Radosław Krzyżowski.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej