Going. | Bulwar[t] Sztuki 2018 | Scena Nocy Letniej - Teatr Łaźnia Nowa

Bulwar[t] Sztuki 2018 | Scena Nocy Letniej

20:30 | Sobota, 14 lipca 2018
Teatr Łaźnia Nowa

Teatr

Free

Free

Zapraszamy na Scenę Nocy Letniej, czyli klasykę Bulwar[t]owego programu. Wśród przygotowanych propozycji teatralnych znajdziecie zarówno Wasze ulubione spektakle z repertuaru Łaźni Nowej – "Simona, gdzie jesteś?", "Trzech Muszkieterów" i "Kowboja Parówkę" – jak i pozycje zaprzyjaźnionych artystów i teatrów, a wśród nich najbardziej nieprzewidywalne i diabelnie śmieszne Wieczory Impro; monodram "3xTAK. Rudnicki" Wojciecha Kowalskiego, "Osmędeusze" Teatru Pijana Sypialnia czy muzyczne "Ghost Dance".


30.06 SOBOTA 20:30, 25.08 SOBOTA 20:30
Wieczór Impro
Grupa Impro KRK

Scenę nocy letniej dwukrotnie odwiedzi Impro KRK – grupa składająca się w większości z zawodowych aktorów, absolwentów krakowskiej AST. Serwują oni swoim widzom potężną dawkę dobrego humoru, pozytywnej energii i błyskotliwości. Spektakl powstaje każdorazowo na żywo, na oczach publiczności. Podstawową zasadą improwizacji jest spontaniczność, reagowanie na partnerów scenicznych i maksymalna czujność aktorów. Dlatego trudna sztuka improwizacji często leży u podstaw warsztatu wielu wybitnych aktorów. Czerpiąc z sugestii wypływających od widzów (albo z ich szalonych pomysłów), doświadczeń, skojarzeń, własnej wyobraźni, aktorzy tworzą razem niepowtarzalne i nieprzewidywalne show.


7.07 SOBOTA 20:30
Osmędeusze
Teatr Pijana Sypialnia

Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Nie bez przyczyny Osmędeuszy nazywa się „współczesnymi Dziadami”: spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Przedwojenna Warszawa, opisana przez Mirona Białoszewskiego w Osmędeuszach, tętni tańcem i śpiewem. Świat złodziejaszków, ulicznych handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny. W jarmarczny klimat warszawskich ulic niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego… Pięcioro aktorów wciela się w osiemnaście postaci. Każda z nich opowiada swoją wersję tragicznej miłości Teosi i żonglera Sylwestra. Co jest niezwykłego w Osmędeuszach? Jest miłość, są nadzieje, marzenia, ale również przemijanie i śmierć. Jest życie.


14.07 SOBOTA 19:00
Simona, gdzie jesteś?
reż. Tomasz Cymerman
Teatr Łaźnia Nowa
SPEKTAKL GRAMY W SIEDZIBIE TEATRU (OS. SZKOLNE 25)

Simona Kossak – córka Jerzego Kossaka, trzeciego w kolejności narodzin przedstawiciela krakowskiego rodu malarzy batalistów. Miała być „czwartym Kossakiem” i kontynuować rodzinne tradycje. Ponieważ jednak urodziła się dziewczynką, nie spełniła pokładanych w niej nadziei i oczekiwań. Wyprowadziła się z Krakowa i osiadła w sercu lasu, bez prądu i wody. W czasach PRL-u była zjawiskiem, zawsze starała się iść własną drogą. Trzydzieści pięć lat życia poświęciła Puszczy Białowieskiej, by w końcu bezkompromisowo bronić jej przed dewastacją. Na scenie zobaczymy aktorki z rozmaitych pokoleń: Agatę Grobel, Martę Walderę, Lidię Bogaczównę i Elżbietę Karkoszkę. Wszystkie wcielają się w tę samą Simonę, lecz na różnych etapach życia. Pośród tych kreacji aktorskich jeszcze mocniej wybrzmiewa pytanie: Simona, gdzie jesteś?


21.07 SOBOTA 21:00
Kowboj Parówka
reż. Wiktor Loga-Skarczewski
Teatr Łaźnia Nowa

Wyobraźnia Mateusza Pakuły wzbogacona o wyobraźnię dziecka. Współautorem Kowboja jest młodszy brat dramatopisarza – Marcin. Historia Dżo Mandarynki w reżyserii Wiktora Loga-Skarczewskiego to szalenie dowcipna opowieść, błyskotliwe aktorstwo oraz wizualne fajerwerki. W pogoni za upragnioną lalką, tytułowym Kowbojem Parówką, Dżo doświadcza wielu niebezpieczeństw, a pod warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości odkrywa surrealne światy rządzące się własną logiką. Jego podróż przypomina spadanie Alicji w głąb króliczej nory. Komizm sytuacyjny i galeria dziwacznych postaci, atmosfera niesamowitości i absurdu łączą się z dynamicznym i pełnym inwencji stylem sztuki, zanurzonym w purnonsensie i grotesce.


28.07 SOBOTA 21:00
Ghost Dance
reż. Daniel Jacewicz
Teatr Brama

Twórcy spektaklu przypominają dawny rytuał rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej zwany „tańcem ducha” i czynią słyszalnym pomijany i lekceważony głos mniejszości. Taniec Indian był wyrazem sprzeciwu wobec rozprzestrzeniającej się potęgi zachodniej cywilizacji. Tańczono, aby zaczarować i odmienić nieuchronne koleje losu. Tańczono, aby ocalić to, co skazane na zniszczenie. Ghost Dance jest działaniem muzyczno-teatralnym, inspirowanym pracami Allena Ginsberga, Patti Smith, twórczością ludową wymierających cywilizacji i manifestami antykapitalistycznymi.


4.08 SOBOTA 20:30
3 x TAK. Rudnicki
Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy

Monodram Wojtka Kowalskiego powstał na bazie trzech książek Janusza Rudnickiego: "3xTak", "Męka kartoflana" i "Śmierć czeskiego psa".

Jak czytamy w recenzjach:
„Ten śpiewany poemat zrodził się z pańskiej osobowości. To był jeden z nielicznych monodramów, na którym publiczność się po prostu śmiała, i to śmiała dość żywiołowo”.
(prof. Jan Peszek)

„Monodram z prozy Rudnickiego to najlepszy spektakl Kowalskiego od ładnych paru lat; kto wie, czy nie najciekawsza propozycja przygaszonego od paru lat offu. No i bezwzględna diagnoza polactwa. Akurat na czasie”.
(Łukasz Drewniak)


1.09 SOBOTA 20:30
Trzej Muszkieterowie
reż. Giovanny Castellanos
Teatr Montownia, Teatr Łaźnia Nowa

Trzej Muszkieterowie w reżyserii G. Castellanosa to adaptacja, jakiej w teatrze (ani w kinie) jeszcze nie było. Nowe odczytanie powieści Aleksandra Dumasa jest tragikomedią omyłek i katastrof, zrealizowaną w zawrotnym tempie teledysku. Doskonale wszystkim znana historia o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. A nade wszystko piękną kobietę i przystojnych panów. Wszystkie postaci odtwarza tutaj zaledwie pięcioro aktorów – członkowie Montowni: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki, i towarzysząca im zjawiskowa Monika Fronczek. Nie sposób pominąć też brawurowych ról psa de Gaulle’a i kota Richelieu… To po prostu trzeba zobaczyć!

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  wiktora     siedzibie     wasze     niej     programu     wydarzenia     widzow     warstwa     tych     grotesce     szalenie     bazie     parowke     rudnickiego     rozmaitych     zobaczyc     bogaczowne     nade     akcja     mocniej     psajak     dziwacznych     pokladanych     spektaklu     dance     cymerman     2030     wielu     sobie     lazni     pogoni     mateusza