Going. | Hiromi Solo World Tour - Stary Maneż

Hiromi Solo World Tour

19:30 | Piątek, 15 marca 2019

Stary Maneż

Koncert

TBA

TBA

MUSIC LANDSCAPES PRODUCTIONS ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie jakim jest koncert HIROMI - jednej z najwybitniejszych pianistek międzynarodowej sceny jazzowej. Koncert, który odbędzie się 15 MARCA 2019 będzie częścią Światowego Tourne promującego nową solową płytę HIROMI!

„… zahipnotyzowała widzów i krytyków na obu półkulach, jej twórczej energia wymyka się konwencjonalnym parametrom jazzu i podnosi muzykalność do niespotykanego poziomu złożoności i wyrafinowania. Muzyka jazzowa grana przez Hiromi jest wybitna. Absolutnie ją uwielbiam” -Voice of America

HIROMI na BBC PROMS 2017 https://goo.gl/pRrhNS

Wielokrotnie nagradzana japońska pianistka i kompozytorka Hiromi Uehara niechętnie definiuje swoją muzykę. Woli grać i pozwala swojej publiczności decydować o tym jak zaklasyfikować swoją muzykę mówiąc: "To po prostu fuzja tego, czego słuchałam i czego się nauczyłam." Znana ze swoich pełnych pasji występów, wirtuozerii i łatwości z jaką łączy gatunki, niechęć Hiromi do używania etykiet nie przeszkadza jej w osiągnięciu doskonałej twórczości i dzielenia się swoją muzyką ze światem spotykając się z uznaniem krytyków na całym świecie.

Hiromi Uehara urodziła się w Shizuoka. W wieku sześciu lat zaczęła grać na fortepianie ucząc się w Yamaha School of Music. Po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych w 1999 r. kontynuowała studia w Berklee School of Music w Bostonie w klasie Ahmada Jamala, które ukończyła w 2003 roku. Jeszcze w trakcie nauki podpisała kontrakt z audiofilską wytwórnią Telarc wydając płytę „Another Mind”. Album otrzymał liczne nagrody m.in Jazz Album of the Year Award. Od czasu jej debiutu Artystka opisywana jest jako ”jeden z najjaśniejszych, nowych świateł w krajobrazie jazzowego fortepianu”. W roku 2003, Hiromi nagrała pierwszą płytę, „Another Mind” wyprodukowaną przez samego Jamala oraz Richarda Evansa.

„Jest niesamowita. Jej muzyka, urok i duch powoduje, że może wznieść się na niewyobrażalne muzyczne wyżyny – Ahmad Jamal". Album „Another Mind” w jej rodzinnej Japonii pokrył się złotem i otrzymał nagrodę Recording Industry Association of Japan’s (RIAJ) oraz Jazz Album of the Year Award. Jej drugi album, „Brain” zdobył Horizon Award w 2004 roku, Surround Music Awards, Swing Journal’s New Star Award, Jazz Life’s Gold Album, HMV Japan’s Best Japanese Jazz Album oraz Japan Music Pen Club’s Japanese Artist Award. Płyta „Brain” została również nazwana albumem roku, Album of the Year in Swing Journal’s 2005 Readers Poll. W 2006 roku Hiromi zdobyła Best Jazz Act na Boston Music Awards oraz The Guinness Jazz Festival’s Rising Star Award. Zdobyła również tytuł Jazzmana Roku, Pianistki Roku oraz tytuł Swing Journal Japan’s Readers Poll za jej album „Spiral” z 2006 roku. Kontynuowała swoją zwycięską passę nagraniem „Time Control” w 2007 roku oraz „Beyond Standard” w 2008 roku. U boku Stanleya Clarke'a, Lennego White’a nagrała płytę ”Jazz in the Garden” uważaną za jedno z „najbardziej orzeźwiających nagrań” Stanleya Clarka. W 2008 roku została wydana płyta „Duet: Chick & Hiromi”, która zyskała uznanie krytyków na całym świecie. W 2010 roku wydała solową płytę „Place to Be”, po której w 2011 roku zaprosiła do współpracy ‘weteranów jazzu’ : Anthonego Jacksona oraz Simona Philipsa nagrywając płytę „Voices”. W tym samym roku płyta „The Stanley Clarke Band” na której wystąpiła wygrała nagrodę GRAMMY w kategorii „Best Contemporary Jazz Album.
W kolejnych latach wydała albumy Move (2013), Alive (2014), Spark (2016), a ostatnim wydawnictwem jest płyta koncertowa „Live in Montreal/Hiromi and Edmar Castaneda”.

15 marca Artystka wykona swoją nadchodzącą, solową płytę.

BILETY: TBA
PARTNERZY: TBA
PATRONAT MEDIALNY: TBA

Więcej informacji już wkrótce!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej