Going. | Dzień Otwarty Muzeum Kameralnego Hal Targowych - Hale Targowe Gdynia

Dzień Otwarty Muzeum Kameralnego Hal Targowych

10:00 | Sobota, 14 lipca 2018
Hale Targowe Gdynia

Sztuka

Free

Free

Muzeum Kameralne Hal Targowych jest unikalną przestrzenią, gdzie spotykają się sentymenty i historie z minionej epoki. To miejsce, które inspiruje do odkrywania czasów młodości naszych rodziców, poprzez ekspozycję dostępnego ówcześnie asortymentu Hal, w tym designerskich przedmiotów. Najmłodszym, Muzeum daje możliwość fascynującej eksploracji tego często tajemniczego okresu historii - to podróż w czasie oraz zabawa w formie kreatywnej edukacji.

Wystawa ma charakter społecznej inicjatywy. Została stworzona głównie dzięki mieszkańcom Gdyni, którzy nieustannie wzbogacają kolekcję przyniesionymi do Muzeum przedmiotami.To inspirujące opowieści o Hali, kupcach, handlu w okresie PRL, w tym:

• bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie przez Panią Bożenę Samburską - prowadzącą przez 30 lat sklep kolonialny "Szafran" w Hali Łukowej;
• cykliczne wydarzenia, w tym prowadzone przez badacza historii Gdyni - Arkadiusza Brzęczka;
• program edukacji historycznej przez zabawę oraz inspirację (odkryj przedmioty, produkty, modne w latach 70-80-90. a dzisiaj zapomniane, zagraj w grę, w którą bawili się Twoi rodzice)
• artefakty i archiwalne fotografie, które przywołują wspomnienia z lat młodości, w tym osób urodzonych w boomie demograficznym lat 70 i 80.

Miejskie Hale Targowe w Gdyni od ośmiu dekad stanowią ważne miejsce zakupów na mapie Polski. Szczególnie w okresie PRL obiekt był znany w całej Polsce jako enklawa, gdzie można zdobyć praktycznie każdy towar.

Historii zakupów na Halach Targowych została dedykowana specjalna wystawa czasowa, na której zgromadzono wiele oryginalnych eksponatów i hitów handlowych z lat 60-70-80.

Zapraszamy w soboty, w godz. 10:00 – 12:30. Muzeum oferuje w czasie dnia otwartego rozmaite atrakcje, związane z jego tematyką.
Możliwość zwiedzania także po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (58 71 27 13) lub mailowo: projekty@arg.gdynia.pl
WSTĘP WOLNY!

„Bardzo interesująca podróż w przeszłość dzięki ciekawym eksponatom oraz barwnej opowieści” - Gosia i Krzysiek

„Dziękujemy za piękną prezentację „Powrotu do przeszłości”, poczuliśmy się jak małe dzieci, poznające świat naszych rodziców” - Paulina

„Bardzo dziękujemy za wspaniałą opowieść i piękne tworzenie historii naszej ukochanej Gdyni. Wszystkiego dobrego!” – Natalia i Piotr

„Zaskoczenie i zachwyt, świetna inicjatywa, polecam” - Ania

Lokalizacja: Miejskie Hale Targowe w Gdyni, ul. Wójta Radtego 36/38/40 Gdynia, Podziemie Hali Łukowej BOX 302/303/304

Foto: Fotobalans

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej