Going. | Dzień Otwarty Muzeum Kameralnego Hal Targowych - Hale Targowe Gdynia

Dzień Otwarty Muzeum Kameralnego Hal Targowych

10:00 | Sobota, 14 lipca 2018
Hale Targowe Gdynia

Sztuka

Free

Free

Muzeum Kameralne Hal Targowych jest unikalną przestrzenią, gdzie spotykają się sentymenty i historie z minionej epoki. To miejsce, które inspiruje do odkrywania czasów młodości naszych rodziców, poprzez ekspozycję dostępnego ówcześnie asortymentu Hal, w tym designerskich przedmiotów. Najmłodszym, Muzeum daje możliwość fascynującej eksploracji tego często tajemniczego okresu historii - to podróż w czasie oraz zabawa w formie kreatywnej edukacji.

Wystawa ma charakter społecznej inicjatywy. Została stworzona głównie dzięki mieszkańcom Gdyni, którzy nieustannie wzbogacają kolekcję przyniesionymi do Muzeum przedmiotami.To inspirujące opowieści o Hali, kupcach, handlu w okresie PRL, w tym:

• bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie przez Panią Bożenę Samburską - prowadzącą przez 30 lat sklep kolonialny "Szafran" w Hali Łukowej;
• cykliczne wydarzenia, w tym prowadzone przez badacza historii Gdyni - Arkadiusza Brzęczka;
• program edukacji historycznej przez zabawę oraz inspirację (odkryj przedmioty, produkty, modne w latach 70-80-90. a dzisiaj zapomniane, zagraj w grę, w którą bawili się Twoi rodzice)
• artefakty i archiwalne fotografie, które przywołują wspomnienia z lat młodości, w tym osób urodzonych w boomie demograficznym lat 70 i 80.

Miejskie Hale Targowe w Gdyni od ośmiu dekad stanowią ważne miejsce zakupów na mapie Polski. Szczególnie w okresie PRL obiekt był znany w całej Polsce jako enklawa, gdzie można zdobyć praktycznie każdy towar.

Historii zakupów na Halach Targowych została dedykowana specjalna wystawa czasowa, na której zgromadzono wiele oryginalnych eksponatów i hitów handlowych z lat 60-70-80.

Zapraszamy w soboty, w godz. 10:00 – 12:30. Muzeum oferuje w czasie dnia otwartego rozmaite atrakcje, związane z jego tematyką.
Możliwość zwiedzania także po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (58 71 27 13) lub mailowo: projekty@arg.gdynia.pl
WSTĘP WOLNY!

„Bardzo interesująca podróż w przeszłość dzięki ciekawym eksponatom oraz barwnej opowieści” - Gosia i Krzysiek

„Dziękujemy za piękną prezentację „Powrotu do przeszłości”, poczuliśmy się jak małe dzieci, poznające świat naszych rodziców” - Paulina

„Bardzo dziękujemy za wspaniałą opowieść i piękne tworzenie historii naszej ukochanej Gdyni. Wszystkiego dobrego!” – Natalia i Piotr

„Zaskoczenie i zachwyt, świetna inicjatywa, polecam” - Ania

Lokalizacja: Miejskie Hale Targowe w Gdyni, ul. Wójta Radtego 36/38/40 Gdynia, Podziemie Hali Łukowej BOX 302/303/304

Foto: Fotobalans

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  przedmiotamito     wystawie     gdyni     telefonicznym     dobrego     mozliwosc     modne     eksploracji     rodziceartefakty     halach     osob     arkadiusza     dostepnego     odkrywania     rozmaite     prowadzaca     powrotu     bozene     targowych     podziemie     wczesniejszym     odkryj     fotobalans     szafran     polski     wojta     tego     produkty     glownie     zachwyt     wolny     ktorej