Going. | Qwanqwa + Niemoc • Lado w Mieście 2018 vol. 2 - Plac Zabaw

Qwanqwa + Niemoc • Lado w Mieście 2018 vol. 2

20:00 | Czwartek, 12 lipca 2018
Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

QWANQWA
Qwanqwa to czterech tradycyjnych muzyków etiopskich i Kaethe — amerykańska skrzypaczka, która od 2009 roku mieszka w Addis Ababie i pracuje z lokalnymi muzykami. Okrzyknięto ich supergrupą wirtuozów zakorzenionych w muzyce tradycyjnej, nie stroniących jednak od eksperymentów. W instrumentarium zespołu znajdują się m.in. mesenko (jednostrunowe skrzypki), krar (sześciostrunowa lira), czy kebero (bęben obity kozią skórą), zaś jego repertuar obejmuje utwory tak różnorodne, jak transowa piosenka o erytrejskim plemieniu Blen, somalijski numer rockowy czy przeznaczone do wspólnego śpiewania utwory Mahmouda Ahmeda. Na koncertach, które z intymnego szeptu płynnie
przechodzą w głośny koncert rockowy ciężko uwierzyć, że te psychodeliczne dźwięki wydobywają się z tradycyjnych instrumentów. Ich muzyka zdecydowanie różni się od wszystkiego, co dociera do nas Etiopii, której bogaty dorobek muzyczny doceniany jest dziś bardziej, niż kiedykolwiek.

FB: https://web.facebook.com/qwanqwaband/
Bandcamp: https://fperecs.bandcamp.com/album/volume-two
YT „Kemekem”: https://www.youtube.com/watch?v=-fM4VUoj0SI
YT „Gorage”: https://www.youtube.com/watch?v=wqzr0kK_O6o

NIEMOC
Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry, łączące senną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki klubowej, post-punka i shoegaze. Od powstania w 2014 zespół konsekwentnie buduje swój katalog, ich EPki opublikowały m.in. Father And Sons Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, taneczne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej. Zespół zdążył już wystąpić na Operze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportować m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza. Obecnie zespół nagrywa pierwszą płytę długogrającą.

FB: https://web.facebook.com/niemocniemoc/
YT „Wyspy chłodne”: https://www.youtube.com/watch?v=vGsQgekH1H4
YT „Przekątne”: https://www.youtube.com/watch?v=rUutnH4RZwU

Po koncertach zapraszamy na afterparty z BAS-em, młodą warszawską ekipą, która od kilku lat wytrwale i regularnie organizuje wydarzenia łączące sztuki wizualne z różnorodną muzyką klubową.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej