Going. | XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2018 - FETA

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2018

21:30 | Czwartek, 12 lipca 2018
FETA

Festiwal

0/5 zł

0/5 zł

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA: 12-15 lipca 2018 r.
Gdańsk, Stare Przedmieście i Dolne Miasto

[PROGRAM PONIŻEJ]

Już niedługo Dolne Miasto i Stare Przedmieście po raz kolejny staną się wielką sceną plenerowych działań teatralnych. Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXII edycji Festiwalu FETA, która odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 r.

Festiwal FETA już na stałe wpisał się w harmonogram letnich imprez, w których warto uczestniczyć. Po raz pierwszy odbył się w 1997 roku, w trakcie obchodów 1000-lecia Gdańska. Odniósł tak duży sukces artystyczny i frekwencyjny, że stał się wydarzeniem corocznym, bardzo szybko awansując do polskiej czołówki największych i najważniejszych festiwali teatrów plenerowych.

W tym roku w ciągu 4 dni FETY odbędzie się kilkadziesiąt spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji, a nawet dalekiej Korei Południowej. W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji. Słowem, publiczność może liczyć na duże emocje. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Wkrótce w przestrzeni miasta pojawi się także nieco figlarny zwiastun FETY, czyli plakat tegorocznej edycji – zabawny, kolorowy klaun, który nie pozostawi wątpliwości, że lada chwila teatralna burza przetoczy się nad Gdańskiem. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie również plenerowa wystawa Foto FETA, która zawiśnie na płocie przy Centrum Festiwalowym (ul. Jałmużnicza), prezentująca najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury
__________________________________
PROGRAM:
Czwartek 12.07.2018
(MAPA: https://drive.google.com/open?id=1zJwugEzii0r7oslO9cJGvSrlF1zZijLD&usp=sharing)

21.30 Inauguracja Festiwalu. Wernisaż wystawy FOTO FETA / ul. Jałmużnicza
22.00 Ondadurto Teatro „CAFE EURØPA” / Włochy / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza
___
Piątek 13.07.2018
(MAPA: https://drive.google.com/open?id=1q_qECQNvawiOmW_VBmq2mkhuelbSgGNC&usp=sharing)

16.00 Teatr Plama GAK „Letni sen(s)” / Polska, Gdańsk / 30 min - ul. Łąkowa 39/44, przed siedzibą LPP
17.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
18.00 HURyCAN „Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk
19.00 Godot „Lullaby” / Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP
19.00 Akcja Ważka „POZA” / Polska, Kraków / 30 min – boisko, Dolna Brama
19.00 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
20.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
20.00 La Industrial Teatrera „Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza
20.30 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
21.00 Ondadurto Teatro „CAFE EURØPA” / Włochy / 60 min – boisko, ul. Jałmużnicza
21.30 Cia. Maduixa „Mulïer” / Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk
21.30 Teatr Fuzja „Blackout” / Polska, Poznań / 65 – 90 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy + parada
--
Daan Mathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym – A1 – spektakl biletowany**
16.30, 17.00, 17.30, 18.00 -> 19.30, 20.00, 20.30, 21.00
___
Sobota 14.07.2018
(MAPA: https://drive.google.com/open?id=1dJ8W9urUS3WzNhqocwWGzAzEc38DIfZm&usp=sharing)

15.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
16.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
17.00 HURyCAN „Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk
18.00 Godot „Lullaby” / Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP
18.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
18.30 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
19.00 Teatr Pantomimy MIMO „W Niemym Kinie” / Polska, Warszawa / 50 min – Plac Wałowy
19.00 Visual Theater Company CCOT „Massager” / Korea / 50 min – okolice Bastionu Żubr
19.00 Bash Street Theatre „Bellevue Hotel” / Wielka Brytania / 55 min – Reduta Wilk
20.00 Joan Català „Pelat” / Hiszpania, Katalonia / 40 min – boisko, Dolna Brama
20.00 Cia. Maduixa „Mulïer” / Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk
21.00 Teatr AKT „Płonące laski 4” / Polska, Warszawa / 45 min - plac przy Bastionie Św. Gertrudy
21.00 La Industrial Teatrera „Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza
22.00 A3 Teatr „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej”– parada / Polska, Kleszczele / 60 min / start parady - Plac Wałowy
23.00 Cie Deus Ex Machina „Galileo” / Francja / 50 min – Reduta Wyskok
--
Daan Mathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym – A1 – spektakl biletowany**
15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00 -> 20.00, 20.30, 21.00
___
Niedziela 15.07.2018
(MAPA: https://drive.google.com/open?id=1kNk_5bGCsvLoMNehNGwiTSPt4ACgHwfm&usp=sharing)

15.00 Eccentrici Dadarò „Operativi!” / Włochy / 50 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy
15.00 Teatr Barnaby „Rycerz bez konia” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
16.00 Godot „Lullaby” / Portugalia / 45 min – dziedziniec ASP 18.00 bajka – Plac Wałowy
16.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
16.30 HURyCAN „Asuelto” / Francja/Argentyna/Hiszpania / 40 min – boisko, Reduta Wilk
17.00 Visual Theater Company CCOT „Massager” / Korea / 50 min – okolice Bastionu Żubr
18.00 Akcja Ważka „POZA” / Polska, Kraków / 30 min – boisko Dolna Brama
18.00 Teatr Barnaby „Calineczka” / Polska, Gdańsk / 40 min – Reduta Wilk
19.00 Eccentrici Dadarò „Operativi!” / Włochy / 50 min – plac przy Bastionie Św. Gertrudy
19.00 Teatro SÓ „Sorriso” / Portugalia / 30 min – Grodza Kamienna/Kamienna Śluza
20.00 A3 Teatr „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej” – parada / Polska, Kleszczele / 60 min / start parady - Plac Wałowy
20.00 Joan Català „Pelat” / Hiszpania, Katalonia / 40 min – boisko, Reduta Wilk
20.00 La Industrial Teatrera „Castaways” / Hiszpania, Katalonia / 60 min – krąg drzew, ul. Kurza
21.00 Teatr Pantomimy MIMO „W Niemym Kinie” / Polska, Warszawa / 50 min – Plac Wałowy
21.00 Bash Street Theatre „Bellevue Hotel” / Wielka Brytania / 55 min – Reduta Wilk
22.00 Teatr Ósmego Dnia „Dzieci Rewolucji” / Polska, Poznań / 60 min - boisko, ul. Jałmużnicza
--
Daan Mathot „DEEP” / Holandia / 10 min / jurta na Placu Wałowym – A1 – spektakl biletowany**
15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 -> 19.00, 19.30, 20.30
_____
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie
**bilet 5 zł, do kupienia w kasie na Placu Wałowym. Kasa czynna na godzinę przed pierwszym spektaklem.
_____

Biuro organizacyjne festiwalu:
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  dalekiej     hiszpania     sztuk     bastiony     sluza1800     2100___niedziela     biletowany1530     portugalia     kurza2200     wykonane     nawet     asuelto     mulier     sluza1700     sluza1630     programie     zdjecia     kleszczele     deus     xxii     14072018mapa     wszystko     rewolucji     pantomimy     centrum     najbardziej     wilk2200     gertrudy     mathot     prezentujaca     industrial     wpisal